ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
PRACE DYPLOMOWE

Preferencje wyborcze i oczekiwania społeczne w środowisku pracowniczym w byłym województwie konińskim
02.02.2007r. 11:35

Praca licencjacka napisana pod kierunkiem naukowym dr Cezarego Trosiaka w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Celem mojej pracy było przede wszystkim uzyskanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie: Na ile potoczne opinie o fatalnym samopoczuciu mieszkańców Konina, zmęczeniu polityką, utratą wiary w polski system polityczny i elity polityczne a takie rozczarowaniem transformacją i poziomem życia są prawdziwe?

Obserwując zmiany transformacji podjąłem się trudnego zadania, a mianowicie zobrazowania nastrojów społecznych, oczekiwań względem władz lokalnych jak i centralnych, preferencji politycznych jak również sytuacji ekonomicznej i społecznej w regionie byłego województwa konińskiego.

Region koniński to typowy region przemysłowy. Jest on nieodłącznie związany z eksploatacją złóż węgla brunatnego, produkcją energii elektrycznej a także produkcją aluminium. Trzy największe zakłady przemysłowe w regionie to:
- Kopalnia Węgla Brunatnego "Konin" w Kleczewie SA.,
- Aluminium Konin - Impexmetal S.A.,
- Zespół Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin SA.

Zakłady te zatrudniają łącznie bardzo dużą liczbę pracowników, w dodatku koegzystują one ze sobą. Istnienie jednego jest uzależnione od istnienia i funkcjonowania drugiego zakładu. Ogromna ilość mieszkańców Konina o liczbie mieszkańców ponad 80 tysięcy jest bezpośrednio bądź też pośrednio związana z jednym z trzech wyżej wymienionych przedsiębiorstw. Z tego właśnie powodu z poznawczego punktu widzenia grupa pracowników tychże zakładów przemysłowych wydaje się bardzo ciekawa.

Przygotowując się do napisania pracy pozyskałem szczegółowe i precyzyjne dane na temat sytuacji ekonomicznej poszczególnych przedsiębiorstw, zatrudnienia, a także charakterystyki regionu konińskiego.

Przeprowadziłem badanie ankietowe, które miało na celu zobrazowanie sytuacji społeczno - ekonomicznej byłego województwa konińskiego z punktu widzenia osób najbardziej tą sytuacją zainteresowanych, osób których ta sytuacja dotyczy bezpośrednio, a więc pracowników kluczowych dla znaczenia regionu zakładów przemysłowych, zarówno na stanowiskach robotniczych jak i nierobotniczych. W toku przeprowadzonego badania wyszło na jaw wiele bardzo interesujących tendencji, a także zjawisk, dzięki którym można było uzyskać dość klarowny i przejrzysty obraz "konińskiego społeczeństwa".

Paweł Antkowiak
ul. Hiacyntowa 7/69 62-510 Konin tel. 602681138
e-mail: yoggy@wp.pl
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE