ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
PRACE DYPLOMOWE

Próba oceny pozycji strategicznej i koncepcja strategii dla dużej elektrowni na przykładzie Elektrowni Bełchatów II
29.03.2004r. 14:38

Praca magisterska napisana w Zakładzie Zarządzania Strategicznego i Ekologii na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej pod kierunkiem dr L. Berlińskiego w roku akademickim 1999/2000 (studia podyplomowe).
Tom I stanowi monografię autora na temat strategicznych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem energetycznym. Scharakteryzowano sektor energetyczny Polski na tle innych państw. Szczegółowo omówiono sposób pomiaru przewagi strategicznej i proces budowy strategii, a także narzędzia i techniki stosowane do budowy strategii ze szczególnym uwzględnieniem finansowej oceny projektu inwestycyjnego według standardów UNIDO (Banku Światowego). W tomie II dokonano analizy strategicznej (SWOT) z wykorzystaniem metody pięciu sił Portera i techniki Kluczowych Czynników Sukcesu. Stworzono także 30-letnie projekcje finansowe w oparciu o arkusz kalkulacyjny MS Excel (tabele zawarte w tomie III). Bazując na tych informacjach i obliczeniach opracowano strategię, misję i cele strategiczne dla projektu Elektrownia Bełchatów II, a także wyznaczono pozycję strategiczną tej inwestycji dla przyjętych założeń. Opracowano także (na potrzeby analizy strategicznej) własną koncepcję tworzącego się Rynku Energii Elektrycznej w Polsce (zawarta w Aneksie).

Autor obecnie pracuje nad metodą oceny ryzyka (finansowego) projektów w celu jej praktycznego wykorzystania do analizy ryzyka inwestycji (przydatne na przykład w dokończeniu rozdziału pt. "Drzewko decyzyjne" - tom I, rozdz. IV.3/str.266 - obliczenie wartości oczekiwanej inwestycji).

Empiryczna część pracy (tom II i III) nie jest publikowana z uwagi na zawarte w niej poufne dane. Z treścią tej części pracy można zapoznać się wyłącznie na indywidualne życzenie po uzgodnieniu z autorem.

Tomasz Imiela
ul. Budryka 14/5
97-400 Bełchatów
tel.(+48 44)6337616
e-mail: tomasz_imiela@elb.pl
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE