ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
PRACE DYPLOMOWE

Nośniki energii i ich rynek, jako sektor determinujący bezpieczeństwo energetyczne Polski, Europy i Świata
19.08.2002r. 14:39

Praca magisterska napisana w Ośrodku Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Stępniaka w roku akademickim 2000/2001.
Praca jest analizą rynków nośników energii pierwotnej jak i wtórnej z wyszczególnieniem strategicznego charakteru każdego z nośników dla poszczególnych gospodarek. Niezbędność energii jak i duże zróżnicowanie podaży nośników na świecie stały się powodem szerokiego zainteresowania rządów kontrolowaniem jej podaży. To z kolei zrodziło szereg konfliktów między narodami, wiele, z których przybrało zbrojną formę. Autor nakreśla zarys przeszłych i współczesnych stosunków gospodarczo politycznych państw i regionów świata związanych z zagadnieniem energii.

Wojciech Tadeusz Wawrzyński
Ul. Subisława 27B/22
80-354 Gdańsk
tel. (48 58)5579734 i 501476603
e-mail: wojtusww@yahoo.com, wojchie@wp.pl
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE