ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


OPINIE
25.06.2019r. 06:14

Grzegorz Wiśniewski
Ostatni raport IEO wykazał, że fotowoltaika jest w zasadzie jedyną branżą w OZE i w całej elektroenergetyce, która dynamicznie się rozwija i nie jest to rozwój jedynie zapowiadany, ale oparty o twarde dane. Wskazał też na wyzwania formułowane przez uczestników rynku, w tym wołanie o kadry.
27.02.2018r. 08:13

Piotr Bednarek, Departament Badań i Rozwoju PGNiG
Dzięki dostępowi do zasobów badawczo-rozwojowych instytucji naukowych spółka może znaleźć innowacyjne rozwiązania dla wszystkich segmentów swojej działalności. Doktoranci zatrudnieni przez firmę mogą jednocześnie rozwijać się zawodowo i naukowo.
14.06.2017r. 08:10

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W szóstym wieku naszej ery Rzymianie odparli atak Hunów dzięki armii wyposażonej w sztachety z miejskiego parku, ale po tym niewątpliwym sukcesie zarządca parku wystosował do dowódcy armii list żądając naprawy płotu. Przez następne kilkadziesiąt lat zwrot "Gdzie są moje sztachety ?" lub zdanie "Oddajcie mi moje sztachety !" był powszechnie używany w mieście i w samym cesarstwie i oznaczał zgodnie z prawdą, kompletną ślepotę na sprawy wyższe. Sztachety są nieśmiertelne i w każdym kraju i w każdym czasie pojawiają się dość często. Ostatnio dokopał się do nich sektor węglowy, a zwłaszcza jego związkowi jastrzębie i reaktywował się za pomocą nowych, górniczych żądań.
09.01.2015r. 10:51

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Plan restrukturyzacji górnictwa upadł… zanim tak naprawdę zaczął być wprowadzany. Trudno liczyć na to, że strona rządowa będzie teraz dalej konsekwentna i dalej utrzyma program, który tak naprawdę jest programem minimum. Tu nie bardzo jest co negocjować– nie zamykać nierentownych kopalń? Zabronić importu zagranicznego węgla? Znowu, jak chcą liderzy związkowi, zdjąć z górnictwa podatki i publiczne opłaty?
05.11.2014r. 11:04

Polski sektor energetyczny i wydobywczy wymaga gruntownej modernizacji. Nie chodzi tylko o problemy finansowe poszczególnych gałęzi tego sektora, co najbardziej widoczne jest w przypadku górnictwa. Bez modernizacji, a co za tym idzie – restrukturyzacji kontrolowanych przez Skarb Państwa koncernów – nie ma mowy o sprostaniu zagranicznej konkurencji i efektywnej realizacji zadań, kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Instytut Jagiellońskicire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE