ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE: rekordowa liczba uczestników na warsztatach offshore z potencjalnymi kontrahentami
19.06.2021r. 10:00

Redakcja CIRE
PGE Polska Grupa Energetyczna przeprowadziła warsztaty informacyjne dla potencjalnych dostawców produktów i usług do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Wydarzenie odbyło się w formie transmisji online i zgromadziło blisko 500 firm, z których ponad 400 stanowiły firmy krajowe.
Warsztaty informacyjne dla dostawców produktów i usług zainteresowanych współpracą przy projekcie budowy morskich farm wiatrowych dla PGE odbyły się w piątek 18 czerwca b.r. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele PGE, PGE Baltica, jak również duńskiej firmy Orsted. Wydarzenie zgromadziło blisko 500 firm, z których ponad 400 stanowiły firmy krajowe. Podczas warsztatów uczestnicy mogli m.in.: zapoznać się z harmonogramem inwestycji PGE w morskie farmy wiatrowe, zakresem prowadzonych prac, czy planami rozwoju infrastruktury portowej. Został również zaprezentowany portal zakupowy PGE, tak żeby ułatwić potencjalnym wykonawcom uczestnictwo w przetargach organizowanych przez PGE. Została stworzona również możliwość wpisania się do bazy potencjalnych dostawców PGE. Zaprezentowane zostały również przykłady budowania lokalnego łańcucha dostaw przez duńskiego partnera PGE - firmę Orsted.

To kolejne warsztaty PGE z potencjalnymi wykonawcami. PGE zrealizowała już także spotkania z firmami zainteresowanymi udziałem w postępowaniach z obszaru ciepłownictwa i lądowej energetyki wiatrowej.
W planach PGE ma kolejne spotkania z potencjalnymi kontrahentami z branży morskiej energetyki wiatrowej, aby na bieżąco informować i zachęcać ich do udziału w projekcie offshore. PGE będzie na bieżąco publikować informacje o toczących się procesach inwestycyjnych i zakupowych skierowanych na rynek, jak również zapewni otwarty dostęp do udziału w tych procesach przez każdego zainteresowanego wykonawcę.

PGE jest liderem procesu transformacji energetycznej w Polsce oraz kreatorem rozwoju krajowych kompetencji w obszarze offshoru. Celem spółki jest stworzenie lokalnego łańcucha dostaw, który przyczyni się do wsparcia krajowych przedsiębiorców i tym samym da impuls polskiej gospodarce. Kontrakty w modelu offshore będą realizowane w oparciu o polskie regulacje prawne, co znacząco ułatwi krajowym przedsiębiorcom proces realizacji takich umów i znacząco zmniejszy koszty operacyjne ubiegania się o takie kontrakty.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE