ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lechosław Rojewski jest nowym wiceprezesem PGE
09.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna poinformował, że 8 czerwca 2021 r. rada nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu Lechosława Rojewskiego w skład zarządu XI kadencji od dnia 9 czerwca 2021 r. i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych.
Lechosław Rojewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie oraz studiów doktoranckich Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia i kursy z zakresu rachunkowości, podatków, controllingu, MSR i MSSF oraz finansów.
Posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Był uczestnikiem Akademii Controllingu i Rachunkowości Zarządczej. Certyfikowany doradca ds. Funduszy Europejskich. Pracował jako adiunkt w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie. Współpracował z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku i Gdyni oraz Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni.

W latach 2019-2021 był wiceprezesem zarządu ds. finansowych Węglokoks S.A. Od 2016 r. do 2019 r. związany ze spółką Port Gdański Eksploatacja S.A., gdzie najpierw pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych, a następnie prezesa zarządu.

Ponadto, doświadczenie zdobył pracując w firmach produkcyjnych, usługowych i handlowych, jak również będąc ekspertem, koordynatorem oraz moderatorem projektów unijnych z zakresu wdrożenia strategicznego planowania w przedsiębiorstwie oraz wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, zapewniających skuteczne konkurowanie na rynkach krajowych i zagranicznych. Posiada bogate doświadczenie w restrukturyzacji firm, optymalizacji procesów finansowo-księgowych, w planowaniu i budżetowaniu, zarządzaniu przepływami finansowymi oraz ograniczaniu ryzyka kursowego. Zajmował się również wdrażaniem zintegrowanych systemów informatycznych (ERP).
Od 9 czerwca zarząd PGE będzie pracował w następującym składzie: Wojciech Dąbrowski - prezes, Paweł Śliwa - wiceprezes ds. innowacji, Ryszard Wasiłek - wiceprezes ds. operacyjnych, Paweł Cioch - wiceprezes ds. korporacyjnych, Wanda Buk - wiceprezes ds. regulacji, Lechosław Rojewski - wiceprezes ds. finansowych.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: s 08.06.2021r. 22:27
to inwestycje pełna parą
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rttz 09.06.2021r. 10:23
Ciekawe czy będzie jak w Port Gdański Eksploatacja
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE