ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina. Dotychczasowy p.o. ministra energetyki został szefem państwowego koncernu Naftohaz
28.04.2021r. 17:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Dotychczasowy pełniący obowiązki ministra energetyki Ukrainy Jurij Witrenko został nowym szefem państwowego koncernu paliwowego Naftohaz - poinformował w środę rząd w Kijowie. Poprzednik Witrenki Andrij Kobolew został zwolniony z powodu złych wyników finansowych firmy.
Naftohaz podał w tym tygodniu, że z powodu mniejszego popytu na gaz i niższej ceny tego surowca oraz konieczności spłaty długów odnotował w 2020 roku 684 mln dolarów straty.

Witrenko przez wiele lat był dyrektorem wykonawczym Naftohazu. Firma zajmuje się zarówno wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, jak i magazynowaniem surowców i dostarczaniem gazu konsumentom.

W rządowym komunikacie dodano, że Witrenko ma się zająć zwiększeniem krajowego wydobycia gazu i rozwojem pełnego i uczciwego rynku handlu tym surowcem na Ukrainie. Kobolew przekazał, że nie będzie komentować doniesień o swoim zwolnieniu.
Według agencji Interfax-Ukraina Witrenko przestał być p.o. ministra energetyki, a jakie miejsce zajął wiceminister Jurij Bojko.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE