ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Michał Stępniewski przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej
01.03.2021r. 15:26

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Radca prawny, ekspert w zakresie finansów i rynków kapitałowych Michał Stępniewski został nowym przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Zastąpił na tym stanowisku prof. Barbarę Piontek, która od poniedziałku stoi na czele zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
W związku z powołaniem do zarządu JSW, z dniem 28 lutego prof. Piontek zrezygnowała z pracy w radach nadzorczych PGG oraz Grupy Tauron.

Od 1 marca przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej jest Michał Stępniewski, wybrany przez Radę ze swojego grona podczas ostatniego posiedzenia. Stępniewski reprezentuje w Radzie PGG jednego z akcjonariuszy tej największej górniczej spółki - spółkę PGNiG Termika.

Nowy szef Rady PGG od 2017 r. jest wiceprezesem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych; wcześniej przez osiem lat był członkiem zarządu tej organizacji. Od 1997 r. do 2004 r. związany był z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, m.in. pełnił funkcję radcy Przewodniczącego Komisji oraz rzecznika prasowego Komisji.

Na przełomie 2005 i 2006 r. Stępniewski przez kilka miesięcy był wiceministrem Skarbu Państwa, odpowiedzialnym za nadzór właścicielski nad spółkami. Wcześniej był szefem gabinetu ministra w tym resorcie - koordynował procesy restrukturyzacyjne oraz sprawy związane z wprowadzaniem do publicznego obrotu spółek z udziałem Skarbu Państwa. Należy do Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Michał Stępniewski jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Prawa Brytyjskiego przy Uniwersytecie w Cambridge. Był wykładowcą i dyrektorem studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, prowadził również wykłady w Instytucie Rozwoju Biznesu. Jest współautorem książek "Zasady emisji obligacji komunalnych" oraz "Prawa i obowiązki akcjonariusza spółki publicznej". Zasiadał m.in. w radach nadzorczych PKN Orlen, BGŻ czy Tramwajów Warszawskich.
Obecnie, obok Michała Stępniewskiego, członkami rady nadzorczej PGG są: Krystian Probierz, Michał Czarnik, Tomasz Heryszek, Zbigniew Karwowski, Mariusz Skowronek i Dariusz Wędzki. Osobę na miejsce prof. Barbary Piontek ma powołać Towarzystwo Finansowe Silesia - jeden z akcjonariuszy PGG, obok katowickiego Węglokoksu i spółek energetycznych.

Prof. Piontek pracowała w radzie nadzorczej PGG od października ub. roku. Zastąpiła w niej prof. Jana Wojtyłę, który przewodniczył pracom rady nadzorczej przez poprzednie ponad cztery lata.

PGG, to największy w UE producent węgla kamiennego, zatrudniający blisko 40 tys. osób. W ub. roku kopalnie PGG wydobyły - jak szacowano na przełomie roku - ok. 24,2-24,3 mln ton węgla, wobec 29,5 mln ton rok wcześniej. Spółka nie opublikowała jeszcze szczegółowych wyników finansowych za miniony rok - wcześniej prognozowano stratę rzędu 2 mld zł.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE