ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dolnośląskie: Nowy projekt KGHM dla uczniów szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym
20.02.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
KGHM przygotował nowy projekt edukacyjny dla uczniów szkół technicznych i branżowych objętych programem "Kompetentni w branży górniczo-hutniczej". To szkoły patronackie miedziowego giganta, które przygotowują uczniów do pracy w koncernie.
"Na uczniów czeka kilkumiesięczna przygoda w wirtualnej przestrzeni, w bliźniaczym do ziemskiego układzie planetarnym. Miedziowy wszechświat zapełniony będzie tematami i zadaniami związanymi z KGHM. Uczestnicy będą wykonywać misje dotyczące m.in. wiedzy o ekologicznych inwestycjach spółki, o górniczych i hutniczych tradycjach czy samej produkcji miedzi" - napisano w komunikacie.

"Zapraszamy uczniów szkół patronackich do wyjątkowego projektu. Chcemy, żeby uczestnicy z jednej strony poznali KGHM i dowiedzieli się więcej o naszej działalności a z drugiej strony, żeby wzmocnili swoje umiejętności. Zawody techniczne to przyszłość, a wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy to dla nas dobro bezcenne" - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Magdalena Wróbel.

Zainteresowani uczniowie otrzymają dostęp do specjalnej platformy internetowej, gdzie będą mogli wykazać się wiedzą o miedziowej spółce. Dla uczestników przygotowane są tygodniowe misje, za których wykonanie otrzymają punkty. Każde zakończone zadanie będzie premiowane nagrodą np. gadżetem KGHM, sprzętem multimedialnym, wizytami na oddziałach spółki.

Uczestnicy projektu będą pracować na swój indywidualny wynik, ale również na wynik poszczególnych szkół. Najlepiej punktowane placówki otrzymają na koniec roku szkolnego dodatkową nagrodę od KGHM. Platforma z grą dla uczniów szkół patronackich jest dostępna od połowy lutego do połowy czerwca. W zabawie może wziąć udział blisko 2 tys. młodych ludzi z Zagłębia Miedziowego.
Akcję KGHM wspiera również Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło wydarzenie swoim patronatem. Wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek podkreśliła, że KGHM to największy pracodawca na Dolnym Śląsku, więc zawody związane z przemysłem miedziowym zasługują na szczególną uwagę.

"Przyszłość młodych ludzi musimy planować odpowiedzialne i w zgodzie z potrzebami wynikającymi z rynku pracy. Dlatego wszelkiego typu wsparcie, w tym programy edukacyjne dla uczniów to bardzo potrzebne rozwiązania. Najważniejsza jest współpraca, która pomoże przewidzieć jakie kompetencje przydadzą się uczniom w danym regionie" - dodała Machałek.

Program KGHM "Kompetentni w branży" działa od 2018 roku i jest nim objętych 9 szkół technicznych i branżowych m.in. w Lubinie, Legnicy i Polkowicach. Placówki kształcą uczniów w zawodach istotnych dla przemysłu miedziowego. Program zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła - KGHM. Uczniowie mogą skorzystać z programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE