ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nadal spada liczba górników z koronawirusem w śląskich kopalniach
04.01.2021r. 11:16

Ostatni tydzień był kolejnym z rzędu ze spadkiem ogólnej liczby górników zarażonych koronawirusem. W największych spółkach węglowych liczba zakażonych nadal systematycznie spadała; w mniejszych oscylowała wokół podobnych wartości pojedynczych zakażonych.
Obecnie - według poniedziałkowych danych spółek - z infekcjami SARS-CoV-2 walczy 80 górników, wobec 92 tydzień wcześniej. To ponad sześciokrotnie mniej, niż w połowie listopada ub. roku, kiedy chorych było 520 górników. Od tej pory liczba zakażonych wciąż stale maleje.

W kwarantannie jest obecnie łącznie 169 pracowników kopalń - ok. 10 osób mniej, niż przed tygodniem.

Wobec poniedziałku 28 grudnia spadek liczby zakażonych górników nastąpił w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) - o 10 osób, Polskiej Grupie Górniczej (PGG) o 2 osoby i Tauronie Wydobycie - o jedną osobę. Wzrost o jedną osobę odnotowano w Węglokoksie Kraj.

Obecnie z wirusem zmaga się 53 górników z PGG (wobec 55 przed tygodniem), 18 z JSW (wobec 28 tydzień temu), 4 ze spółki Tauron Wydobycie (tydzień temu 5) oraz 5 ze spółki Węglokoks Kraj, wobec 4 w miniony poniedziałek.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowały 4 434 osoby, a wyzdrowiały 4 374. Kwarantanną jest objętych 99 pracowników wobec 105 tydzień wcześniej.

W ciągu tygodnia, od minionego poniedziałku, wśród pracowników PGG potwierdzono łącznie 34 nowe przypadki koronawirusa (tydzień wcześniej było ich 20), przybyło też 36 ozdrowieńców (wobec 19 tydzień wcześniej).
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, obecnie zakażonych jest 18 osób wobec 28 tydzień temu i 40 przed dwoma tygodniami. W ciągu minionego tygodnia ogólna liczba przypadków zachorowania wzrosła o 2 (tydzień wcześniej o 7), a 12 osób wyzdrowiało (tydzień wcześniej 19).

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4 591 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4 573 wyzdrowiały. Kwarantanną jest objętych 58 osób, wobec 65 tydzień temu.

W trzech kopalniach spółki Tauron Wydobycie z koronawirusem zmaga się - według poniedziałkowych danych - 4 pracowników wobec 5 przed tygodniem. Przez kwarantannę przeszło dotąd w sumie ok. 700 osób z około 6,5 tys. pracowników spółki - obecnie są w niej 2 osoby.

W firmie Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek, a gdzie na początku lata wyzdrowieli wszyscy z kilkuset zakażonych wiosną pracowników, w poniedziałek było 5 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 (wobec 4 tydzień temu), a 10 górników było w kwarantannie (przed tygodniem 7).

Woj. śląskie jest regionem, gdzie w wartościach bezwzględnych zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. Według danych resortu zdrowia w poniedziałek w regionie potwierdzono 282 nowe przypadki zakażenia, poinformowano też o śmierci kolejnej osoby chorej na COVID-19 (cierpiała ona także na inne schorzenia).

Z ostatnich dostępnych danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w niedzielę w regionie zajętych było 1 580 spośród 3 573 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. W tej liczbie zajętych było 155 na 288 dostępnych łóżek respiratorowych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE