ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

179 górników z PGG i 98 z JSW z koronawirusem
27.11.2020r. 11:32

179 dotkniętych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i 98 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej - to aktualny w piątek łączny bilans aktywnych zakażeń w dwóch największych górniczych firmach. W ciągu ostatnich dwóch tygodni szybciej przybywało tam ozdrowieńców niż nowych infekcji.
W zatrudniającej blisko 40 tys. osób PGG w ciągu minionych pięciu dni - od poniedziałku do piątku - łączna liczba nowych zachorowań (50) była zauważalnie mniejsza od liczby osób, uznanych w tym czasie za ozdrowieńców (86). Minionej doby w kopalniach PGG potwierdzono siedem nowych zakażeń, a wyzdrowiało 12 górników. W kwarantannie jest 387 pracowników, wobec 495 na początku tygodnia.

Ogółem - jak wynika z piątkowych danych PGG - od początku epidemii zachorowało 4 278 pracowników Grupy, z których wyzdrowiało 4 092.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakażonych jest obecnie 98 pracowników, wobec 107 na początku tygodnia. Od poniedziałku do piątku potwierdzono łącznie 34 nowe zakażenia (z czego 13 minionej doby), a 43 pracowników w tym czasie wyzdrowiało (w tym 11 minionej doby). W kwarantannie jest 200 osób, wobec 265 na początku tygodnia.

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 4 503 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 4 405.
Łącznie od wiosny koronawirusa potwierdzono u ok. 9,8 tys. pracowników pięciu spółek węglowych. Oprócz PGG i JSW, obecnie zakażonych jest także - według ostatnich dostępnych danych z minionego poniedziałku - 26 pracowników spółki Tauron Wydobycie i 12 z firmy Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek w Bytomiu. Od dwóch tygodni w kopalniach szybciej przybywa ozdrowieńców niż nowych zakażeń.

Woj. śląskie jest regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1560 nowych zakażeniach oraz 50 kolejnych zgonach w woj. śląskim; pięcioro zmarłych nie miało innych chorób poza COVID-19.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w czwartek w regionie zajęte było 2 027 spośród 3 728 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 214 na 285 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w piątek będą dostępne dzień później.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE