ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

344 górników z PGG i 121 z JSW z koronawirusem
13.11.2020r. 11:10

344 dotkniętych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i 121 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej - to aktualny w piątek łączny bilans aktywnych zakażeń w dwóch największych górniczych firmach. Choć każdego dnia przybywa nowych infekcji, sytuacja oceniana jest jako stabilna.
W zatrudniającej blisko 40 tys. osób PGG w ciągu minionych pięciu dni - od poniedziałku do piątku - łączna liczba nowych zachorowań (126) była mniejsza od liczby osób, uznanych w tym czasie za ozdrowieńców (128). Minionej doby w kopalniach PGG potwierdzono 35 nowych zakażeń, a wyzdrowiało 23 górników. W kwarantannie jest 759 pracowników.

Ogółem - jak wynika z piątkowych danych PGG - od początku epidemii zachorowało 4 063 pracowników Grupy, z których wyzdrowiało 3 715.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakażonych jest obecnie 121 pracowników. Od poniedziałku do piątku potwierdzono łącznie 71 nowych zakażeń (z czego 26 minionej doby), a 49 pracowników w tym czasie wyzdrowiało (w tym minionej doby 27). W kwarantannie jest 297 osób.

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 4 371 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 4 250.

Łącznie od wiosny koronawirusa potwierdzono u blisko 9,5 tys. pracowników pięciu spółek węglowych. Oprócz PGG i JSW, obecnie zakażonych jest także - według ostatnich dostępnych danych z minionego poniedziałku - 92 pracowników spółki Tauron Wydobycie i 18 z firmy Węglokoks Kraj.
Od blisko tygodnia woj. śląskie znów jest regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem; wcześniej przez dwa tygodnie region był pod tym względem na drugim miejscu, po Mazowszu. W piątek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła w woj. śląskim 91 tys. 975 - o 3841 więcej niż w czwartek - to najwyższy w piątek przyrost zakażeń wśród polskich regionów.

W woj. śląskim zmarły dotąd 1 364 osoby z COVID-19 - w piątek poinformowano o kolejnych 60 zgonach - to najwyższa liczba zgonów w regionie w ciągu jednej doby. Najmłodsza ofiara miała 46 lat, najstarsze 88.

Wyzdrowiało niespełna 43,8 proc. wszystkich zakażonych od początku epidemii (40 260 osób) - w piątek w regionie przybyło 1298 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas blisko 754,8 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie przeszło 6,1 tys. osób, a w kwarantannie domowej - decyzją sanepidu - jest ponad 68,2 tys. mieszkańców regionu.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w czwartek w regionie zajęte były 2 318 spośród 3 142 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 221 na 258 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w piątek będą dostępne dzień później.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE