ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE: trwają spotkania zarządu z pracownikami
06.11.2020r. 14:18

W związku z ogłoszeniem nowej Strategii, zarząd PGE przeprowadza spotkania z Pracownikami spółek z Grupy Kapitałowej PGE. W tym tygodniu odbyły się spotkania z Pracownikami spółek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGE i PGE Dystrybucja. Jak podkreśla Grupa organizowane online spotkania cieszą się bardzo dużą frekwencją.
Telekonferencje odbywają się z udziałem prezesa Wojciecha Dąbrowskiego, członków zarządu PGE i poszczególnych spółek z Grupy. Dla osób, które nie maja dostępu do transmisji na własnych komputerach udostępnione zostały specjalne sale wyposażone w sprzęt audiowizualny.

Na każdym ze spotkań prezes Wojciech Dąbrowski wyjaśniał jak strategia wpłynie na poszczególne spółki z Grupy PGE oraz odpowiadał na pytania i wątpliwości pracowników.

"Zależy nam, żeby wszyscy Pracownicy otrzymali od nas wszelkie potrzebne informacje dotyczące Grupy PGE i jej dalszego rozwoju. To bardzo ważne, żeby wszyscy Pracownicy mieli jednakowy dostęp do informacji i danych dotyczących przyszłości Grupy. Zdajemy sobie sprawę, że brak możliwości bezpośredniego kontaktu jest utrudnieniem, jednak mimo wszystko, jestem zadowolony, że spotkania cieszą się tak dużym zainteresowaniem i bardzo za to dziękuję. Pragnę podkreślić, że zarząd PGE pozostaje do dyspozycji wszystkich Pracowników. Wdrożenie strategii to projekt na lata i wierzę, że zrealizujemy go wspólnie" - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W trakcie spotkania ze spółką PGE GiEK, największą spółką z Grupy Kapitałowej PGE, prezentowany był aspekt wpływu strategii na segment wytwarzania konwencjonalnego i związany z tym planowany podział Grupy na część węglową i niewęglową. Pracownicy Centrum Korporacyjnego PGE zapoznali się z planami dotyczącymi szczególnej roli, jaką odegra PGE SA w procesie zarządzania transformacją w Grupie. Natomiast spotkanie z pracownikami PGE Dystrybucja dotyczyło szczególnej roli sieci dystrybucyjnej w realizacji celów inwestycyjnych w OZE, założonych w nowej strategii PGE.
W zaprezentowanej w październiku nowej strategii, PGE zakłada, że w 2050 r. 100 proc. sprzedawanej energii elektrycznej będzie pochodziło z OZE.

Strategia przewiduje, że do 2030 r. nastąpi zwiększenie udziału energetyki odnawialnej w portfelu do poziomu 50 proc. oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 85 proc., co oznacza 120 mln ton mniej emisji CO2. Do 2040 r. PGE chce mieć do 6,5 GW mocy w morskich elektrowniach wiatrowych. Do 2050 r. PGE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną, czyli zero emisji netto CO2 oraz zapewniać 100 proc. zielonej energii dla klientów na inwestycje w latach 2021-2030 wyda 75 mld zł, z czego ok. 50 proc. przypadnie na rozwój OZE.

PGE nie będzie inwestować w aktywa węglowe zarówno wytwarzanie, jak i wydobycie, a decyzje inwestycyjne dotyczące budowy źródeł gazowych będą podjęte najpóźniej w 2025 r. W planach jest wydzielenie aktywów węglowych do osobnej spółki, nad czym pracuje obecnie ministerstwo aktywów. Ma to dać perspektywy rozwoju części "zielonej", np. pozwolić na dostęp do finansowania.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE