ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W minionym tygodniu 31 nowych przypadków koronawirusa w PGG, dwa w JSW
07.10.2020r. 11:52

W minionym tygodniu o ponad jedną trzecią wzrosła liczba zakażonych koronawirusem górników ze śląskich kopalń. W Polskiej Grupie Górniczej, gdzie w tydzień przybyło 31 nowych przypadków SARS-CoV-2, liczba zakażonych rosła szybciej niż liczba ozdrowieńców. W JSW były 2 nowe zakażenia i 2 ozdrowienia.
Łącznie zakażonych koronawirusem jest obecnie 67 górników z obu spółek.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej oceniają sytuację epidemiczną w firmie jako stabilną, choć statystyki pokazują, że w ostatnim tygodniu w niektórych kopalniach tej największej górniczej spółki nastąpił wzrost zachorowań. Od początku epidemii do środy koronawirusem zaraziło się łącznie 3 303 pracowników PGG, z których 3 239 wyzdrowiało. Chorują 64 osoby, a 138 poddano kwarantannie.

Przed tygodniem, w ostatnim dniu września, w PGG zakażonych było 46 górników, a w kwarantannie przebywało 95 osób. W ciągu siedmiu ostatnich dni w spółce przybyło 31 zakażonych i 13 ozdrowieńców - tym samym liczba chorych zwiększyła się o 18, a liczba pracowników na kwarantannie o 43. Obecnie najwięcej zakażonych (30) jest w należącej do PGG kopalni Mysłowice-Wesoła.

W ocenie przedstawicieli spółki, sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą. Już w sierpniu w kilku kopalniach zakażonych było po około 40 osób, jednak liczba ta w pewnym momencie przestała rosnąć. Na razie PGG nie planuje kolejnych badań przesiewowych wśród górników.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW), gdzie odnotowano najwięcej w górnictwie infekcji SARS-CoV-2, zakażonych pozostaje jeszcze tylko trzech górników.
W JSW od początku epidemii zakażonych zostało łącznie 4 149 pracowników, z których 4 146 wyzdrowiało. W ciągu minionego tygodnia przybyły dwa nowe przypadki zakażenia oraz dwóch ozdrowieńców. W kwarantannie wciąż jest 12 pracowników - o 5 mniej niż w ostatnim dniu września.

Jeżeli w najbliższych dniach nie będzie kolejnych zakażeń, niebawem kopalnie jastrzębskiej spółki będą wolne od koronawirusa. Tym samym JSW stanie się kolejną - po kopalniach Bobrek w Bytomiu i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - górniczą firmą, w której wyzdrowieli wszyscy pracownicy, zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

Łącznie, według danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się ok. 8,4 tys. górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Ponad 98 proc. wszystkich zakażonych górników już wyzdrowiało.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w środę liczba osób zakażonych wynosiła 23 916 - o 286 więcej niż we wtorek. Od początku epidemii zmarło w regionie 577 osób z COVID-19 - w środę poinformowano o siedmiu kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało 89,6 proc. wszystkich zakażonych (21 430 osób) - w środę w regionie przybyło kolejnych 136 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas blisko 409,2 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 271 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE