ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jedno nowe zakażenie koronawirusem w śląskich kopalniach, przybyło 10 ozdrowieńców
16.09.2020r. 12:01

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano jedno nowe zakażenie koronawirusem wśród górników, przybyło też 10 ozdrowieńców - wynika ze środowych danych spółek węglowych.
Obecnie z COVID-19 zmaga się jeszcze 64 górników: 41 w Polskiej Grupie Górniczej i 23 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała prawie 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 194 pracowników tej spółki (98,7 proc.) z 3 235 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 41 osób. Od wtorku w spółce przybyło jedno nowe zakażenie, a siedem kolejnych osób wyzdrowiało. 68 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w środę 4 146 (od wtorku nie przybyło nowych przypadków infekcji), z których 4 123 osoby (blisko 99,5 proc.) jest już wyleczonych; minionej doby przybyło trzech ozdrowieńców. Nadal choruje 23 pracowników. Na kwarantannie jest 11 górników z JSW.
Łącznie, według środowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 269 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 205 osób, czyli niespełna ponad 99,2 proc. wszystkich zakażonych. W kopalniach: Bobrek (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w środę liczba osób zakażonych wynosiła 21 348 - o 62 więcej niż we wtorek. Od początku epidemii zmarło 517 osób z COVID-19 - w środę poinformowano o dwóch kolejnych zgonach w regionie.

Wyzdrowiało ok. 93,2 proc. wszystkich zakażonych (19 902 osoby) - w środę w regionie przybyło kolejnych 115 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 353,6 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 187 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE