ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwa nowe zakażenia koronawirusem w śląskich kopalniach, przybyło 14 ozdrowieńców
15.09.2020r. 10:46

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano dwa nowe zakażenia koronawirusem wśród górników, przybyło też 14 ozdrowieńców - wynika z wtorkowych danych spółek węglowych.
Obecnie z COVID-19 zmaga się jeszcze 73 górników: 47 w Polskiej Grupie Górniczej i 26 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała niespełna 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 187 pracowników tej spółki (98,5 proc.) z 3234 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 47 osób. Od poniedziałku w spółce nie przybyło nowych zakażeń, a 13 kolejnych osób wyzdrowiało. 71 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła we wtorek 4 146 (od poniedziałku przybyły dwa nowe przypadki infekcji), z których 4 120 osób (blisko 99,4 proc.) jest już wyleczonych; minionej doby przybył jeden ozdrowieniec. Nadal choruje 26 pracowników. Na kwarantannie jest 12 górników z JSW.
Łącznie, według wtorkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 268 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 195 osób, czyli niespełna ponad 99,1 proc. wszystkich zakażonych. W kopalniach: Bobrek (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - we wtorek liczba osób zakażonych wynosiła 21 286 - o 62 więcej niż w poniedziałek. Od początku epidemii zmarło 515 osób z COVID-19 - we wtorek poinformowano o trzech kolejnych zgonach w regionie.

Wyzdrowiało blisko 93 proc. wszystkich zakażonych (19 787 osób) - we wtorek w regionie przybyło 115 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas blisko 352,1 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 200 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE