ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cztery nowe zakażenia koronawirusem w śląskich kopalniach, przybyło 17 ozdrowieńców
11.09.2020r. 11:01

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano cztery nowe zakażenia koronawirusem wśród górników, przybyło też 17 ozdrowieńców - wynika z piątkowych danych spółek węglowych.
Obecnie z COVID-19 zmaga się jeszcze 94 górników: 66 w Polskiej Grupie Górniczej i 28 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jeszcze ponad miesiąc temu liczba aktywnych zakażeń w górnictwie sięgała niespełna 1,3 tys.

Według danych PGG, koronawirusa pokonało dotąd 3 66 pracowników tej spółki (98 proc.) z 3 232 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 66 osób. Od czwartku w spółce przybyły trzy nowe zakażenia, a 11 kolejnych osób wyzdrowiało. 112 górników z PGG jest na kwarantannie.

W JSW liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosiła w piątek 4 144 (od czwartku przybył jeden nowy przypadek infekcji), z których 4 116 osób (ponad 99,3 proc.) jest już wyleczonych; od czwartku przybyło sześciu ozdrowieńców. Nadal choruje 28 pracowników. Na kwarantannie jest 11 górników z JSW.
Łącznie, według piątkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 264 górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Wyzdrowiało 8 170 osób, czyli ponad 98,8 proc. wszystkich zakażonych. W kopalniach: Bobrek (należącej do spółki Węglokoks Kraj) i Silesia w Czechowicach-Dziedzicach wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w piątek liczba osób zakażonych wynosiła 21 054 - o 45 więcej niż w czwartek. Od początku epidemii zmarło 509 osób z COVID-19 - w piątek poinformowano o dwóch kolejnych zgonach. Wyzdrowiało ponad 92 proc. wszystkich zakażonych (19 376 osób) - w piątek przybyło 88 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 343,8 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Hospitalizowanych jest obecnie 200 osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE