ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE będzie miała nową wiceprezes
18.08.2020r. 20:19

Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że że 18 sierpnia 2020 r. rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu do składu zarządu XI kadencji od 1 września 2020 r. i wiceprezes zarządu ds. regulacji.

Stanowiska wiceprezesa ds. regulacji obejmie w PGE z początkiem września Wanda Buk

Wanda Buk posiada tytuł adwokata, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda - prestiżowego programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

Od lipca 2018 r. Wanda Buk pełniła funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie cyfryzacji. Sprawowała nadzór nad departamentami: Telekomunikacji, Prawnym, Polityki Międzynarodowej oraz Biurem Ministra (w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa). Jednocześnie wchodziła w skład Komitetu ds. Unii Europejskiej, Stałego Komitetu Rady Ministrów i Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.
Wanda Buk we wtorek złożyła rezygnację z funkcji wiceministra cyfryzacji.

Od stycznia 2016 r. była dyrektorem Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zarządzała instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację kraju. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych.

Pracowała w kancelariach prawnych, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. Zasiadała w radach nadzorczych spółek: Nask 4 Innovation, NUW i Mana Solid Invest.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Echhhh 19.08.2020r. 10:46
32 lata, Wiceprezes ds. Regulacji? Co to jest? Nawet dyrektorskich stanowisk się w tym celu nie tworzy...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 19.08.2020r. 10:50
To jakiś żart z nas ludzi związanych od lat z energetyką.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PGE 19.08.2020r. 11:00
Najważniejsze że posiada ogromne doświadczenie w branży energetycznej (sarkazm) ;-(
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zadowolony 19.08.2020r. 17:04
Słuszny kierunek ma nasze Państwo. Toż to kandydatka, która nie potrzebowała żadnego postępowania konkursowego. Jej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE