ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

965 górników z koronawirusem; przybyły 64 nowe przypadki
31.07.2020r. 11:01

Do 965 wzrosła liczba górników zmagających się z koronawirusem. W piątek trzy spółki węglowe poinformowały łącznie o 64 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 wśród pracowników - najwięcej w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie choruje 651 osób z 2 tys. 567 zarażonych od początku epidemii.
Minionej doby w kopalniach PGG przybyło 56 nowych zachorowań, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej 5, a w prywatnej kopalni Silesia 3. W JSW aktualnie zakażonych jest 117 osób, a w Silesii 197.

W najbliższych dniach liczby te mogą się zmienić, gdy znane będą wyniki badań przesiewowych, prowadzonych w piątek kopalniach Chwałowice i Silesia, a także pełne wyniki zakończonych w czwartek testów w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej.

Obecnie największym w górnictwie ośrodkiem epidemii jest właśnie rudzka kopalnia Bielszowice - do piątku na Covid-19 zachorowało tam łącznie 435 osób. W rybnickiej kopalni Chwałowice, gdzie kolejnych 300 górników jest testowanych w piątek, jest obecnie 77 zakażonych, a w kopalni Marcel w Radlinie - 51.

Ogółem od początku epidemii w kopalniach PGG koronawirusem zaraziło się 2567 osób, z których 1916 (74,6 proc.) wyzdrowiało. W kwarantannie jest 867 pracowników Grupy - kilkakrotnie więcej niż jeszcze dwa tygodnie temu.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie trzecia tura badań przesiewowych trwa w piątek, wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd 240 osób (wobec czwartku wzrost o 3 przypadki), z których 43 wyzdrowiały. Nadal choruje 197 pracowników, a 126 przebywa w kwarantannie.
"Dzisiaj przeprowadzana jest trzecia seria testów na SARS-CVoV-2. Badaniom są poddawani pracownicy dołowi, pracownicy z firm zewnętrznych oraz pracownicy zakładu przeróbki mechanicznej węgla - w sumie będzie to kolejnych 350 osób" - poinformowała w piątek PAP dyrektor ds. komunikacji i PR czechowickiej kopalni Małgorzata Bajer.

Od kilku tygodni stabilna jest sytuacja epidemiczna w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie do piątku zakaziło się łącznie 4 049 osób (wzrost od czwartku o 5, w tym 4 w kopalni Zofiówka i 1 w kopalni Pniówek), a wyzdrowiały 3 932 osoby (ponad 97,1 proc.). 43 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 117 górników.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 7 446 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało łącznie 6 481 pracowników kopalń, czyli ponad 87 proc. wszystkich zakażonych.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 16 167 osób (w piątek poinformowano o 227 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 390 zmarło. W regionie wyzdrowiało 13 886 osób, czyli blisko 85,9 proc. wszystkich zakażonych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE