ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

916 górników z koronawirusem; przybyło ponad 100 nowych przypadków
30.07.2020r. 11:04

Do 916 wzrosła liczba górników zmagających się z koronawirusem. W czwartek trzy spółki węglowe poinformowały o ponad 100 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 wśród pracowników - najwięcej w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie choruje 597 osób z 2 511 zarażonych od początku epidemii.
Minionej doby w kopalniach PGG przybyło 51 nowych zachorowań, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej 14, a w prywatnej kopalni Silesia 36. W JSW aktualnie zakażonych jest 120 osób, a w Silesii 199.

W najbliższych dniach liczby te mogą się zmienić, gdy znane będą pełne wyniki zakończonych w środę trzydniowych badań przesiewowych w należącej do PGG kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. W piątek badani będą kolejni górnicy z kopalń Chwałowice i Silesia.

Obecnie największym w górnictwie ośrodkiem epidemii jest rudzka kopalnia Bielszowice - do czwartku na Covid-19 zachorowało tam łącznie 400 osób. W rybnickiej kopalni Chwałowice, gdzie kolejnych 300 górników zostanie zbadanych w piątek, jest obecnie 76 zakażonych, a w kopalni Marcel w Radlinie - 44.

Ogółem od początku epidemii w kopalniach PGG koronawirusem zaraziło się 2 511 osób, z których 1 914 (76,2 proc.) wyzdrowiało. W kwarantannie jest 789 pracowników Grupy - kilkakrotnie więcej niż jeszcze dwa tygodnie temu.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie trzecia, obejmująca ok. 300 górników, tura badań przesiewowych odbędzie się w piątek, wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd 237 osób (wobec środy wzrost o 36 przypadków), z których 38 osób wyzdrowiało. Nadal choruje 199 pracowników, a 141 przebywa w kwarantannie.
"Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego oraz służb epidemiologicznych z Bielska-Białej, w piątek przeprowadzona zostanie trzecia seria testów przed bramą główną kopalni. Testom zostanie poddanych kolejnych 300 pracowników kopalni, w tym pracownicy firm zewnętrznych" - poinformowała w czwartek PAP dyrektor ds. komunikacji i PR czechowickiej kopalni Małgorzata Bajer.

Od kilku tygodni stabilna jest sytuacja epidemiczna w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie do czwartku zakaziły się 4 044 osoby (wzrost od środy o 14, w tym 10 w kopalni Borynia i cztery w kopalni Pniówek), a wyzdrowiały 3 924 (ponad 97 proc.). 45 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 120 osób.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 7 382 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało łącznie 6 466 pracowników, czyli ok. 87,6 proc. wszystkich zakażonych.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 15 940 osób (w czwartek poinformowano o 160 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 390 zmarło. W regionie wyzdrowiało 13 692 osoby, czyli blisko 85,9 proc. wszystkich zakażonych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE