ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W piątek badania przesiewowe kolejnych 300 górników z kopalni Chwałowice
29.07.2020r. 14:00

W najbliższy piątek odbędą się badania przesiewowe kolejnej 300-osobowej grupy górników z rybnickiej kopalni Chwałowice - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Już wcześniej przebadano podobną grupę pracowników tego zakładu, gdzie koronawirusa ma obecnie 80 osób.
Chwałowice to trzecia - obok kopalń Bielszowice i Silesia - kopalnia, gdzie w ostatnim czasie na szeroką skalę prowadzone są badania przesiewowe pod kątem SARS-CoV-2.

We wtorek przebadano kolejną 300-osobową grupę górników z prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. "W Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia na 300 przetestowanych próbek 35 osób okazało się być zakażonych. Jeszcze dziś ma zapaść decyzja co do dalszych działań w tej kopalni" - podała rzeczniczka wojewody.

Według porannych informacji przedstawicieli PG Silesia, wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd 201 osób (wobec wtorku wzrost o 2 przypadki), z których 36 osoby wyzdrowiało. Nadal choruje 165 pracowników, a 101 przebywa w kwarantannie. Badania przesiewowe potwierdziły kolejne przypadki zachorowań wśród pracowników Silesii.
W środę nadeszły także wyniki testów prowadzonych dzień wcześniej w rudzkiej kopalni Bielszowice, gdzie - według porannych danych Polskiej Grupy Górniczej - zachorowało łącznie 361 osób. "Na 444 próbek przebadanych w ramach wczorajszych testów, 38 próbek jest dodatnich" - podała Kucharzewska. W środę wymazy do badań są pobierane od blisko 700 kolejnych pracowników kopalni Bielszowice.

Według porannych danych trzech spółek węglowych, aktualna liczba górników zmagających się - w większości bezobjawowo - z koronawirusem wynosi 830: 553 w Polskiej Grupie Górniczej, 112 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i 165 w kopalni Silesia. Ponad 90 proc. wszystkich górników zakażonych od początku epidemii już wyzdrowiało.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - do środy koronawirusa wykryto u 15 780 osób (w środę poinformowano o 183 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 387 zmarło. W regionie wyzdrowiało 13 tys. 527 osób, czyli ponad 85,7 proc. wszystkich zakażonych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE