ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

830 górników z koronawirusem; przybyło blisko 90 nowych przypadków
29.07.2020r. 10:58

Do 830 wzrosła liczba górników zmagających się z koronawirusem. W środę trzy spółki węglowe poinformowały łącznie o blisko 90 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 wśród pracowników - najwięcej w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie chorują 553 osoby spośród 2 460 zarażonych od początku epidemii.
Minionej doby w kopalniach PGG przybyły 82 nowe zachorowania, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej 5, a w prywatnej kopalni Silesia 2. W JSW aktualnie zakażonych jest 112 osób, a w Silesii 165.

W najbliższych dniach liczby te mogą się zmienić, gdy znane będą wyniki wtorkowych badań przesiewowych w kopalni Silesia, oraz pełne wyniki kończących się w środę trzydniowych badań w należącej do PGG kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej.

Właśnie rudzka kopalnia jest obecnie największym w górnictwie ośrodkiem epidemii - do środy na Covid-19 zachorowało tam łącznie 361 osób. W rybnickiej kopalni Chwałowice jest 80 zakażonych, a w kopalni Marcel w Radlinie - 43.

Ogółem od początku epidemii w kopalniach PGG koronawirusem zaraziło się 2 460 osób, z których 1907 (77,5 proc.) wyzdrowiało. W kwarantannie jest 756 pracowników Grupy - kilkakrotnie więcej niż jeszcze dwa tygodnie temu.
W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie kolejna, obejmująca ok. 300 górników, tura badań przesiewowych miała miejsce we wtorek, wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd 201 osób (wobec wtorku wzrost o 2 przypadki), z których 36 osoby wyzdrowiało. Nadal choruje 165 pracowników, a 101 przebywa w kwarantannie.

Od kilku tygodni stabilna jest sytuacja epidemiczna w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie do środy zakaziło się 4 030 osób (wzrost od wtorku o 5), a wyzdrowiało 3 918 (ponad 97,2 proc.). 46 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 112 osób.

Według danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - do środy koronawirusa wykryto u 15 780 osób (w środę poinformowano o 183 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 387 zmarło. W regionie wyzdrowiało 13 tys. 527 osób, czyli ponad 85,7 proc. wszystkich zakażonych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE