ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W PGG wyzdrowiało ponad 90 proc. zakażonych koronawirusem górników, w JSW ponad 70 proc.
07.07.2020r. 10:57

Wyzdrowiało już ponad 90 proc. zakażonych koronawirusem górników z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) oraz ponad 70 proc. zakażonych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - wynika z danych obu firm. W JSW potwierdzono 12 nowych przypadków infekcji, a w PGG - 4.
Łącznie od początku epidemii w JSW zakażonych zostało 3 963 pracowników, a w PGG 1 918 - w sumie potwierdzono 5 881 przypadków SARS-CoV-2. Wraz z należącą do spółki Węglokoks Kraj kopalnią Bobrek, gdzie wyzdrowieli już wszyscy zakażeni górnicy, łączna liczba zakażeń w kopalniach węgla kamiennego wynosi 6 471.

W JSW odnotowano najwięcej zakażeń w górnictwie. W miniony weekend liczba osób z potwierdzonym koronawirusem utrzymywała się na niezmienionym poziomie, jednak w poniedziałek potwierdzono 28 nowych przypadków, a we wtorek kolejnych 12 - 8 w kopalni Borynia, 2 w kopalni Budryk oraz po jednym w kopalniach Pniówek i Jastrzębie-Bzie.

Od początku epidemii najwięcej przypadków SARS-CoV-2 wykryto w należących do JSW kopalniach Pniówek (1 604), Zofiówka (1 180) i Borynia (480). W kopalni Jastrzębie-Bzie zostało zakażonych 388 osób, w Budryku 307, a w Szczygłowicach - 4. Jak przekazała we wtorek spółka, już 2 794 pracowników to ozdrowieńcy - o 264 więcej niż w poniedziałek. W kwarantannie jest 102 pracowników JSW.

Wznowiły pracę zatrzymane z powodu epidemii kopalnie JSW: w kopalni Knurów-Szczygłowice od 29 czerwca trwa normalny cykl produkcyjny, a kopalnia Budryk wraca do normalnego cyklu produkcyjnego od wtorku. Bez zakłóceń pracują pozostałe kopalnie spółki.
W największej węglowej spółce - PGG - od poniedziałku przybyły cztery nowe zakażenia. Od początku epidemii w PGG potwierdzono SARS-CoV-2 u 1 918 osób, z których 1 729 już wyzdrowiało - od poniedziałku przybyło 36 ozdrowieńców. 253 pracowników PGG jest na kwarantannie. W spółce przeprowadzono ponad 50 tys. wymazów na obecność koronawirusa.

Wszystkie kopalnie PGG, które przed trzema tygodniami wstrzymały lub ograniczyły produkcję węgla z powodu pandemii, od poniedziałku wracają do normalnej pracy. Ograniczenie produkcji objęło 10 zakładów górniczych PGG: Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, Piast w Bieruniu, Ziemowit w Lędzinach, Halemba i Pokój w Rudzie Śląskiej, Chwałowice w Rybniku, Marcel w Radlinie, Rydułtowy w Rydułtowach, Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach oraz Wujek w Katowicach.

Według wtorkowych danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - SARS-CoV-2 wykryto u 13 403 osób, 344 z nich zmarły. Wyzdrowiało dotychczas 8 856 osób, czyli dwie trzecie wszystkich zakażonych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE