ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W górnictwie osiem nowych zakażeń, blisko 180 ozdrowień
25.06.2020r. 09:25

Osiem nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby w śląskich kopalniach węgla kamiennego. We wszystkich górniczych spółkach przybyło znów ozdrowieńców - od środy łącznie 179 osób.
Według zebranych w czwartek przez PAP danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6 313 górników z kilkunastu kopalń, wobec 6 305 dobę wcześniej.

W ostatniej dobie stwierdzono też ozdrowienia 179 zakażonych wcześniej pracowników: 150 z JSW, 26 z PGG i 3 z Węglokoksu Kraj.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej w polskim górnictwie węgla kamiennego zakażeń, w czwartek rano łączna liczba takich przypadków wynosiła 3 861 (od środy wzrost o 7).

Nowi zarażeni to pracownicy kopalni Budryk (do czwartku od początku epidemii koronawirusa stwierdzono tam u 283 pracowników, o 2 więcej, niż w środę), kopalni Borynia (407, wzrost o 2), kopalni Jastrzębie-Bzie (387, wzrost o 2) i kopalni Pniówek (1600, wzrost o 1).

W pozostałych kopalniach JSW nie przybyło od środy osób zakażonych: w kopalni Zofiówka jest ich 1180, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w czwartek pozostawało objętych 142 pracowników JSW (w środę było ich o 9 więcej). Wyzdrowiało natomiast 1 453 osób (wzrost od środy o 150 osób).
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od środy przybył jeden nowy przypadek zakażenia i łącznie jest ich 1 862. Wyzdrowiało dotąd 1 447 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 26 osób.

W PGG najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (676 - wzrost o 1), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27). Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych.

W czwartek na kwarantannie przebywało 503 pracowników PGG (dzień wcześniej - o 39 więcej).

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 12 osób (w tym trzech pracowników firm współpracujących z kopalnią); w środę za chore uznawano tam 15 osób. Wyzdrowiało łącznie 578 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to ponad połowa z blisko 12,2 tys. wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (dane ze środy, w tym blisko 5,8 tys. osób wyzdrowiało) i 19,2 proc. z ponad 32,8 tys. osób zakażonych w całej Polsce (również dane ze środy). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE