ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W górnictwie kilka nowych zakażeń, ponad 150 ozdrowień
24.06.2020r. 09:12

Pojedyncze zakażenia odnotowano w ciągu ostatniej doby w śląskich kopalniach węgla kamiennego. We wszystkich górniczych spółkach przybyło natomiast ozdrowieńców - od wtorku łącznie ponad 150 osób.
W ostatniej dobie stwierdzono też ozdrowienia 156 zakażonych wcześniej pracowników: 108 z JSW, 42 z PGG i 6 z Węglokoksu Kraj.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej w polskim górnictwie węgla kamiennego zakażeń, w środę rano łączna liczba takich przypadków wyniosła 3 854 (od wtorku wzrost o 5).

Nowi zarażeni to pracownicy kopalni Budryk (do środy od początku epidemii koronawirusa stwierdzono tam u 281 pracowników, o 2 więcej, niż we wtorek) i kopalni Pniówek (1 599, wzrost o 3).

W pozostałych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie przybyło ostatniej doby osób zakażonych: w kopalni Zofiówka jest ich 1 180, w kopalni Borynia 405, w kopalni Jastrzębie-Bzie 385, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w środę pozostawało objętych 151 pracowników JSW (we wtorek było ich o 11 więcej). Wyzdrowiało natomiast 1 303 osób (wzrost od wtorku o 108 osób).
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od wtorku przybyły trzy nowe przypadki zakażeń i łącznie jest ich 1 861. Wyzdrowiało dotąd 1 421 osób - ta wartość wzrosła od wtorku o 42 osoby.

W PGG najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (675 - wzrost o 1), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (71) i Ziemowit (27). Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych.

W środę na kwarantannie przebywało 542 pracowników PGG (dzień wcześniej - o 50 więcej).

Oprócz zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj bytomskiej kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 15 osób (w tym trzech pracowników firm współpracujących z kopalnią); we wtorek za chore uznawano tam 21 osób. Wyzdrowiało łącznie 575 górników. Żaden z pracowników nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to ponad połowa z ponad 12 tys. wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (dane z wtorku, w tym blisko 5,4 tys. osób wyzdrowiało) i 19,3 proc. z ponad 32,5 tys. osób zakażonych w całej Polsce (również dane z wtorku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE