ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blisko 100 nowych zakażeń w kopalniach JSW
22.06.2020r. 09:34

Minionej doby w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdiagnozowano 97 kolejnych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 73 nowe zakażenia, stwierdzono w kopalni Budryk. Powoli wzrasta jednocześnie liczba ozdrowieńców w górnictwie, od niedzieli przybyły 84 takie osoby.
Według zebranych w poniedziałek przez PAP danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6 286 górników z kilkunastu kopalń wobec 6 186 dobę wcześniej.

W JSW, gdzie wykryto najwięcej w górnictwie zakażeń, w poniedziałek rano liczba takich przypadków wyniosła 3 840 (wzrost od niedzieli o 97).

Nowi zarażeni to przede wszystkim pracownicy kopalni Budryk (łącznie do poniedziałku koronawirusa stwierdzono tam od początku epidemii u 275 pracowników, o 73 więcej, niż w niedzielę), a także kopalni Jastrzębie-Bzie (łącznie 385, wzrost o 19), kopalni Borynia (403, wzrost o 3 więcej) oraz kopalni Pniówek (1 593, wzrost o 2).

W pozostałych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie przybyło minionej doby osób zakażonych: w kopalni Zofiówka jest ich 1180, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w poniedziałek było objętych 170 pracowników JSW (w niedzielę było ich o 17 więcej). Wyzdrowiało 999 osób (wzrost od niedzieli o 80 osób).
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od niedzieli przybyły trzy nowe przypadki zakażeń. Łącznie jest ich 1 856. Wyzdrowiało dotąd 1 315 osób - ta wartość wzrosła od niedzieli o dwie osoby.

W PGG najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (674), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (235), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (71; wzrost o 2) i Ziemowit (27). Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych.

W poniedziałek na kwarantannie było 679 pracowników PGG (dzień wcześniej - pięć mniej).

Oprócz zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało także 590 górników z należącej do Węglokoksu bytomskiej kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 31 osób (w tym dziewięciu pracowników firm współpracujących z kopalnią); w niedzielę za chore uznawano tam 33 osoby. Wyzdrowiało łącznie 559 górników. Żaden z pracowników nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to ponad połowa z ok. 11,8 tys. wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (dane z niedzieli, w tym niespełna 4,7 tys. osób wyzdrowiało) i ponad 19 proc. z ponad 31,9 tys. osób zakażonych w całej Polsce (również dane z niedzieli). Śląskie jest województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE