ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wicepremier Sasin zaapeluje do zarządów spółek SP, by obniżyły swoje wynagrodzenia
24.04.2020r. 09:38

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że zaapeluje do zarządów spółek Skarbu Państwa, by obniżyły swoje wynagrodzenia.
Pytany w programie Tłit w WP, czy jako minister aktywów państwowych poprosi zarządy spółek Skarbu Państwa o solidarność i obniżkę swoich zarobków, Sasin odpowiedział: "Tak, uważam, że to dobre rozwiązanie. Część zarządów już takie decyzje podejmuje. Ja taki apel sformułuję w najbliższym czasie".

Podkreślił, że nie ma uprawnień do kształtowania wynagrodzeń, a decyzje należeć będą do rad nadzorczych i do samych zarządów.
"Myślę, że zachowają się odpowiedzialnie" - powiedział wicepremier.

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: wyborca 24.04.2020r. 10:25
Pracownik zarabia w SP 10k a Prezes 100K. Ludzie bez kompetencji mają w podstawach po 50K miesięcznie! Ludzie to jest chore!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wojtek 24.04.2020r. 12:05
Konkretny przykład poproszę. Pracuję w spółce energetycznej i ani pracownicy ani zarząd nawet nie zbliżają się do tych kwot. Klawiatura wszystko przyjmie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: z PGE 27.04.2020r. 20:48
Spójrz na Sprawozdanie Zarządu danej spółki za rok 2019r. Tam zarobki Członków Zarządów są wypisane.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Miś 24.04.2020r. 12:13
Pracownik to 3,2 K i mniej,
Góra 100 K.
Akcjonariusz dywidenda 0 K.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Anka 26.04.2020r. 15:11
Przecież na tym polega różnica w odpowiedzialności. Pracownik odpowiada za to by mu spinacz w oko nie wpadł jak zasypia w pracy. Zarządy odpowiadają za kazdy element spółki. W cywilizowanym świecie tak to wygląda. To że u nas dajemy do Zarządów czy na wysokie misiowe stanowiska kolegów Sasina, Ziobry, Gowina i innych oraz do tego niemerytorycznych to inna sprawa.Gdyby Pan Minister Sasin wiedział coś o zarządzaniu to dawałby spółkom sensowne cele do zrealizowania a nie bełkotał propagandowo o obniżce płac. Co z tego że obniży? Efekt finansowy żaden. Zatrzyma ściąganie węgla albo urealni płacę i opłacalność górnictwa? Przyjdą inni za te mniejsze pieniądze i będą jeszcze mniej pracy wykonywać. To metody komunistyczne, no ale to wszystko ludzi właśnie z tamtej epoki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jantar 29.04.2020r. 13:20
>Zatrzyma ściąganie węgla albo urealni płacę i opłacalność górnictwa?

Mówisz, masz - środy wolne od fedrowania w Tauron Wydobycie, płace -20%
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE