ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wicepremier Sasin zaapeluje do zarządów spółek SP, by obniżyły swoje wynagrodzenia
24.04.2020r. 09:38

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że zaapeluje do zarządów spółek Skarbu Państwa, by obniżyły swoje wynagrodzenia.
Pytany w programie Tłit w WP, czy jako minister aktywów państwowych poprosi zarządy spółek Skarbu Państwa o solidarność i obniżkę swoich zarobków, Sasin odpowiedział: "Tak, uważam, że to dobre rozwiązanie. Część zarządów już takie decyzje podejmuje. Ja taki apel sformułuję w najbliższym czasie".

Podkreślił, że nie ma uprawnień do kształtowania wynagrodzeń, a decyzje należeć będą do rad nadzorczych i do samych zarządów.
"Myślę, że zachowają się odpowiedzialnie" - powiedział wicepremier.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: rudy 30.04.2020r. 10:27
Czegoś tu nie rozumiem. Przecież Sasin sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami w których dominuje SP. Ustala składy rad nadzorczych, a poprzez nich składy zarządów i nie są to tylko merytoryczne decyzje. Jaki problem zmienić regulaminy wynagradzania zarządów? Wystarczy wydać odpowiednie polecenie Radzie Nadzorczej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE