ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarobki w górnictwie jednak w górę
12.08.2019r. 05:37

Do sprawy wynagrodzeń górników wraca "Rzeczpospolita" odnosząc się do ubiegłotygodniowych publikacji na ten temat. Dziennik zwraca uwagę, że w czerwcu rzeczywiście zarobki w górnictwie spadły, ale biorąc pod uwagę całe półrocze sytuacja wygląda inaczej.
Jak poinformował 7 sierpnia portal money.pl. w artykule "Mapa zarobków w Polsce" powołując się na dane GUS, zarobki w górnictwie w czerwcu 2019 roku były o 16 proc. niższe niż analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Jednak jak zwraca uwagę "Rz" analizując kwestię zarobków górników szerzej, sytuacja wygląda inaczej, gdyż w całym pierwszym półroczu zarobki w branży wzrosły według danych GUS o 7 proc., a w okresie styczeń kwiecień były wyższe o 15 proc. proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Cytowana przez "Rzeczpospolitą" Ewa Rutniewska z Głównego Urzędu Statystycznego zwraca uwagę, że w branży mogą występować skoki wynagrodzenia ze względu na rozmaite dodatkowe świadczenia. Jak dodała, być może zobaczymy to już w danych za lipiec, kiedy to w kilku dużych firmach z branży górniczej uruchamiano dodatkowe środki na nadzwyczajne wypłaty.

Według dziennika z oceną sytuacji płacowej w górnictwie warto poczekać do jesieni, kiedy to GUS ma opublikować, cykliczne powstające co dwa lata badanie "Struktura wynagrodzeń według zawodów".
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE