ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie spółki Tauron Ekoenergia
06.06.2019r. 08:40

Rada nadzorcza spółki Tauron Ekoenergia dokonała w środę, 5 czerwca zmian w składzie zarządu spółki. Tauron uzasadnia zamiany potrzebą wzmocnieniu zarządu kluczowej w zakresie OZE spółki, co ma związek z ogłoszeniem aktualizacji kierunków strategicznych grupy.
Rada nadzorcza Taurona Ekoenergii 5 czerwca powołała na stanowisko prezesa zarządu Ewę Palarczyk. Natomiast z pełnienia funkcji prezesa zarządu został odwołany Roman Gabrowski.

Ewa Palarczyk jest z wykształcenia ekonomistką, absolwentką studiów podyplomowych oraz wielu certyfikowanych kursów dotyczących zarządzania projektami. Jak podkreśla Tauron nowa prezes posiada doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii korporacyjnej oraz definiowaniu standardów zarządzania projektami, programami i portfelami.

Ewa Palarczyk jest związana z grupą Tauron od 10 lat, od 2016 roku obejmuje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. projektów inwestycyjnych, koordynując portfel inwestycyjny o wartości około 18 mld zł. Odpowiedzialna za przygotowanie, nadzór i wsparcie strategicznych projektów inwestycyjnych w całym łańcuchu wartości: od wydobycia surowców przez wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła po dystrybucję.
Jest twórcą pierwszej Strategii Inwestycyjnej Grupy. Osobiście zaangażowana w najważniejsze projekty Grupy: budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno oraz budowę bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola.
Jednocześnie na stanowisko wiceprezesa spółki powołano Rolanda Makiełę, pełniącego dotychczas w spółce stanowisko dyrektora wykonawczego ds. controllingu.

Po zmianach zarząd Taurona Ekoenergii będzie pracował w składzie: Ewa Palarczyk - prezes zarządu, Roland Makieła - wiceprezes zarządu, Przemysław Mandelt - wiceprezes zarządu.

Przed ponad tygodniem grupa Tauron ogłosiła, że w perspektywie najbliższej dekady zamierza postawić się na nisko- i zeroemisyjne źródła energii - w 2030 r. ich udział w miksie wytwórczym grupy ma przekroczyć 65 proc. Planowane są inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie, elektrownie fotowoltaiczne oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych. Jednocześnie grupa zakłada stopniowe wyłączanie starych bloków węglowych.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: jerry 07.06.2019r. 09:51
Jakiej strategii Może pani Ewa wyjaśni ? Pracując w dziale strategii niekoniecznie jest się jej twórcą. Przynajmniej ja sobie nie przypominam. Trzeba pisać prawdę a nie naciągać pod potrzeby. Pamiętam czasy kiedy na stanowisko prezesa były konkursy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: tetryk 20.06.2019r. 00:16
Qrcze co to za spółka jest? Stanowiska dla "leśnych dziadków"
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE