ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister energii złożył życzenia najstarszemu polskiemu górnikowi w dniu jego 104 urodzin
01.05.2019r. 13:20

Dezyderiusz Kwiatek, który ponad 30 lat przepracował w sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz, skończył w środę 104 lata. Najstarszego polskiego górnika odwiedził w jego domu w Bielsku-Białej wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, życząc jubilatowi zdrowia i dziękując za jego dorobek.
"Życzyłem jubilatowi oczywiście dużo zdrowia i opieki Opatrzności Bożej, ale też dziękowałem za jego wieloletnią pracę i poświęcenie. Poprzez jego osobę chciałbym też symbolicznie oddać cześć i uszanować dorobek tych wszystkich, którzy przez wiele lat budowali i tworzyli polskie górnictwo" - powiedział PAP wiceszef resortu energii.

Podkreślił, że choć dziś sektor węglowy podlega dynamicznym przemianom, dzieje się to z poszanowaniem dla górniczej tradycji, pielęgnowanej w rodzinach pracowników kopalń, gdzie zawód górnika wykonywany jest często od wielu pokoleń. Tobiszowski zauważył, że urodziny jubilata przypadają w dniu św. Józefa, który jest patronem ludzi pracy.

Wiceminister przyjechał do jubilata ubrany w galowy górniczy mundur. W spotkaniu uczestniczyła też rodzina pana Dezyderiusza.
Dezyderiusz Kwiatek urodził się, gdy Polski nie było na mapie Europy. Jako 24-latek walczył w kampanii wrześniowej. Ponad 30 lat przepracował w kopalni Kazimierz Juliusz, kontynuując rodzinną tradycję - jego ojciec Józef w zagłębiowskiej kopalni zajmował się końmi, które pracowały na dole.

Podczas środowego spotkania z wiceministrem jubilat wspominał trudy górniczej pracy w tamtych czasach. "Pamiętam trudne warunki, pracę w wysokiej temperaturze, po kolana w wodzie i błocie" - mówił Dezyderiusz Kwiatek.

"Jednym z najlepszych prezentów barbórkowych, jakie otrzymałem, były buty. Na początku mojej pracy na kopalni były wręcz na wagę złota" - wspominał górniczy senior w dniu swoich urodzin.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: jaja 15.05.2019r. 07:36
cieszę się,że Trybuna Ludu powróciła :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE