ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea nawiązała współpracę z kolejną szkołą branżową
06.02.2019r. 18:26

Grupa Enea objęła patronatem Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży (woj. wielkopolskie). Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 6 lutego.
Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży rozpoczął kształcenie zawodowe tuż po zakończeniu I wojny światowej. Przez ponad sto lat istnienia, szkoły funkcjonujące w dzisiejszym Zespole opuściło wielu znakomitych fachowców. Absolwenci stanowią dziś blisko 80 proc. czynnych zawodowo mieszkańców Chodzieży i okolic.

Jak podkreśla Enea wsparcie szkolnictwa branżowego jest sposobem na zapewnienie ciągłości zatrudnienia pracowników na stanowiskach produkcyjnych i elektromonterskich oraz niwelowania ryzyka pojawienia się w Grupie tzw. luki pokoleniowej. Enea poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, a takich zapewnić mogą szkoły, które przygotowują do zawodu przyszłych energetyków.

- Wybrane przez nas szkoły branżowe i techniczne to placówki z tradycjami, wyróżniające się wysokim poziomem nauczania, w których od lat kształceni są nasi potencjalni pracownicy. Chcemy być blisko naszych szkół patronackich, wspierać rozwój programów dydaktycznych oraz uczniów w wyborze najlepszych ścieżek kariery. Wspólnie z kadrą pedagogiczną tworzymy nowe perspektywy zawodowe dla młodzieży. Cieszymy się, że do grona dołącza Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, w którym kształcą się przyszli energetycy czy elektromonterzy - mówi Aneta Pelczarska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Enei.
- Energetycy to bardzo ważna i ceniona grupa zawodowa. To na nich polegają ludzie w sytuacjach kryzysowych, dlatego podstawą w tym zawodzie jest solidne wykształcenie. Tym bardziej cieszę się, że kolejne pokolenia mogą rozwijać swoją pasję, zdobywać wiedzę i umiejętności w tak dobrej szkole. Wierzę, że połączenie edukacji w szkole z praktyką, którą oferuje Grupa Enea, wpłynie pozytywnie na edukację młodzieży i zachęci do kontynuowania swojej kariery zawodowej w naszej spółce - dodaje Tadeusz Dachowski, wiceprezes Enei Operator ds. bezpieczeństwa pracy.

Szkoła w Chodzieży jest jedenastą placówką, która dołączyła do grona szkół objętych patronatem Grupy Enea. Wśród nich są szkoły branżowe m.in. z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna, Nowej Soli, Połańca, Poznania, Sulęcina i Szczecina.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE