ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie Polenergii
23.01.2019r. 17:20

W środę 23 stycznia 2019 r. do spółki wpłynęła rezygnacja Jacka Głowackiego ze stanowiska prezesa zarządu Polenergii. Tego samego dnia rada nadzorcza powoła jego następcę i uzupełniła skład zarządu..
Na stanowisko prezesa Polenergii RN powołała Michała Michalskiego. Natomiast członkiem zarządu spółki zastała Iwona Sierżęga.

Michał Michalski pełnił dotychczas obowiązki członka zarządu Polenergii i był odpowiedzialny za rozwój Grupy. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w Grupie Polenergia. Z Grupą Kulczyk Investments związany jest od osiemnastu lat, gdy rozpoczął współpracę jako dyrektor Inwestycyjny w ramach działalności private equity Grupy Kulczyk Investments w branży oil&gas, energy. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Handel Zagraniczny oraz absolwentem podyplomowych studiów "Executive Studies in Finance" organizowanych przez SGH. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Iwona Sierżęga dotychczas sprawowała funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, należącej do Grupy Polenergia. Od dwudziestu lat związana jest z Polenergią Elektrociepłownią Nowa Sarzyna. Uczestniczyła w projektowaniu i budowie gazowego bloku o mocy 116 MW, organizowała struktury i pracę rozbudowanej elektrociepłowni oraz przez wiele lat kierowała finansami spółki w randze dyrektora finansowego - członka zarządu. Od 2011 do 2018 roku sprawowała funkcję prezesa zarządu Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, a od 2013 roku zasiada także w zarządzie Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Jest absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.

Oprócz Michała Michalskiego i Iwony Sierżęg w zarządzie Polenergii zasiada Robert Nowak.

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: trader 23.01.2019r. 20:30
Szybkie kariery. Rozumiem ze p.Dominika już wycofała się z biznesów.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 24-01-2019r. 11:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Obserwator 23.01.2019r. 21:33
Metodą redukcji i wyczekania doczekał się prezesury. Skład zarządu po prostu powala; szkoda tej spółki, która 10 lat... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE