ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rada nadzorcza JSW zajmuje się w czwartek m.in. zmianami w zarządzie spółki
10.01.2019r. 12:54

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) nie zdjęła z porządku czwartkowych obrad punktu dotyczącego możliwych zmian w zarządzie spółki - podali związkowcy powołując się na informacje od swoich przedstawicieli w radzie.
Według związków, tym samym nadal nie ma pewności, czy prezes JSW Daniel Ozon zachowuje swoje stanowisko. Na decyzje rady w tej sprawie przed siedzibą JSW w Jastrzębiu-Zdroju czeka w czwartek od ok. 10 rano blisko 200 związkowców, którzy domagali się usunięcia z programu posiedzenia rady punktu dotyczącego dokonania zmian w zarządzie spółki, sprzeciwiając się możliwemu odwołaniu ze stanowiska prezesa Ozona.

Posiedzenie rady nadzorczej JSW rozpoczęło się w czwartek krótko po południu. Niedługo potem związkowcy otrzymali od swoich przedstawicieli w radzie informację, że w przyjętym przez radę programie czwartkowego posiedzenia znalazł się punkt dotyczący zmian w zarządzie spółki. Jak tłumaczyli, może to dotyczyć zarówno odwołania ze stanowiska prezesa Ozona, jak i przyjęcia złożonej w środę rezygnacji wiceprezesa ds. finansowych Roberta Ostrowskiego.
Związkowcy nie godzą się na - jak to określają - wyprowadzanie pieniędzy ze spółki na projekty niezwiązane z jej działalnością. W obecnym prezesie spółki, kierującym JSW od marca 2017 r. Danielu Ozonie, związki upatrują gwaranta stabilności oraz zarządzania zgodnego z interesem firmy i jej pracowników.

Według nieoficjalnych informacji, przekazywanych w czwartek rano przez część związkowców, środowe nieformalne rozmowy dotyczące sytuacji JSW miały zakończyć się ustaleniem, że rada nadzorcza nie podejmie w czwartek decyzji w sprawie odwołania Daniela Ozona ze stanowiska. Ostatecznie - jak podali związkowcy - punkt dotyczący możliwych zmian w zarządzie spółki znalazł się w czwartkowym porządku obrad rady.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE