ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W spółkach PGE uregulowano sprawy płacowe na 2018 r.
15.10.2018r. 18:54

W każdym z 12 oddziałów PE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zostały zawarte porozumienia, które zakończyły kwestie sporne, uwzględniające zabezpieczenie interesów pracowników oraz gwarantujące szeroko rozumiany spokój społeczny - poinformowała na swojej stronie spółka.
Ugoda nie byłaby możliwa bez elastyczności obu stron podkreślają przedstawiciele pracowników jak i pracodawców - zawarte porozumienia są także przykładem skutecznie realizowanego dialogu społecznego w PGE GiEK.

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zatrudnia łącznie prawie 16,5 tysiąca pracowników, którzy pracują w naszych elektrowniach, kopalniach i elektrociepłowniach.

"W tych spółkach jest w sumie 59 związków zawodowych. Z każdym z nich prowadzone były negocjacje, które zakończone zostały sukcesem. Obecnie finalizujemy jeszcze rozmowy z dwoma związkami z lokalizacji Turów, m.in. brakuje nam podpisu przewodniczącego NSZZ Solidarność, Wojciecha Ilnickiego, z turoszowskiej kopalni" - poinformował Marek Szydłowski, dyrektor Departamentu HR PGE GiEK.
"To dla nas bardzo ważne, aby teraz, przed zbliżającą się Barbórką, wszystkie sprawy pracownicze były uregulowane" - zaznaczył Bogumił Tyszkiewicz, przewodniczący Międzyzakładowego Zespołu Konsultacyjnego Kopalni i Elektrowni Turów.

W imieniu naszych pracowników cieszę się, że po trwających kilka miesięcy negocjacjach udało się wypracować rozwiązania korzystne dla załogi. (...) Jesteśmy także powołani do kontrolowania pracodawcy w zakresie przestrzegania praw pracowniczych i zakładowych układów zbiorowych. Na tym polu MZK Kopalni i Elektrowni Turów nie ma w stosunku do pracodawcy jakichkolwiek zastrzeżeń" - dodał Tyszkiewicz.

Od początku kadencji obecnego zarządu PGE GiEK, w spółce odbyło się ponad 600 spotkań pracodawców ze stroną związkową. Efektem prowadzonych rozmów były liczne porozumienia regulujące kluczowe dla pracowników kwestie w obszarze etatyzacyjnym, płacowym, organizacyjnym i socjalnym. Od 2016 roku w PGE GiEK funkcjonuje prawny model relacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi, dzięki któremu możliwy jest udział strony społecznej w formułowaniu strategicznych kierunków rozwoju spółki, bez wywoływania niepokojów społecznych.

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ce 15.10.2018r. 23:30
czy to prawda ze PGE przywraca rejony
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 16-10-2018r. 09:00 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: asd 16.10.2018r. 12:39
Zdążyli przed wyborami. Odpowiedni termin i można wystrajkować wszystko.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Zuza 21.10.2018r. 23:21
Cyt. "Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zatrudnia łącznie prawie 16,5 tysiąca pracowników, którzy... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 23-10-2018r. 14:55 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: mysia 22.10.2018r. 21:11
czy to prawda że w kwietniu 2019 reaktywacja re Otwoc
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE