ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w RN PGE
20.07.2018r. 10:34

Zwyczajne walne zgromadzenie PGE w dniu 19 br. podjęło uchwały o powołaniu członków rady nadzorczej spółki nowej kadencji.
Do rady nadzorczej PGE XI kadencji z dniem 20 lipca 2018 r. powołani zostali: Anna Kowalik, Artur Składanek, Grzegorz Kuczyński, Mieczysław Sawaryn, Janina Goss, Tomasz Hapunowicz, Jerzy Sawicki oraz Artur Bartoszewicz.

W porównaniu do dotychczasowego składu RN PGE, została ona rozszerzona o dwie osoby: Jerzego Sawickiego oraz Artura Bartoszewicza.

Jerzy Sawicki jest absolwentem prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2004) oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (2005). W latach 2007-2011 odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie zakończoną wpisem na listę radców prawnych. Od kilkunastu lat zajmuje się doradztwem dla biznesu w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego i administracyjnego w największych kancelariach prawnych w Polsce, a wcześniej w Niemczech. W latach 2006 - 2018 współpracował z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka. Obecnie prowadzi indywidualną praktykę radcy prawnego.

Artur Bartoszewicz posiada od 2012 roku stopień doktora nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie od 2013 roku jest adiunktem w Kolegium Analiz Ekonomicznych. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (studia magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze), ukończył również studia podyplomowe w zakresie Public Relations na Politechnice Gdańskiej.
Artur Bartoszewicz posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych w spółkach prawa handlowego. Od 2005 roku prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie szkoleń i doradztwa na rzecz administracji rządowej i samorządowej. Od II 2006 do II 2007
członek rady nadzorczej Uzdrowiska Ustroń w Ustroniu, od II 2016 do XI 2017 członek rady nadzorczej Logis w Rawie Mazowieckiej, zaś od VI 2015 do VII 2018 członek rady nadzorczej oraz przewodniczący komitetu audytu Węglokoks.

W 2002 roku Pan Artur Bartoszewicz zdał egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Ekspert Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Członek zespołów eksperckich przy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przypominamy, że 9 lipca 2018 r. z członkostwa w radzie nadzorczej PGE zrezygnował Witold Kozłowski, decyzję tę uzasadnił na powołaniem na stanowisko prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie .

W skład rady nadzorczej PGE może wchodzi od pięciu do dziewięciu członków, powoływanych i odwoływanych przez walne zgromadzenie, przy czym Skarb Państwa jest uprawniony do powoływania oraz odwoływania jednego członka rady nadzorczej w drodze pisemnego oświadczenia składanego zarządowi spółki.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: z pge 20.07.2018r. 12:07
gratulacje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE