ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W kopalni Bobrek-Piekary zginął górnik
05.02.2018r. 10:13

Pracownik należącej do spółki Węglokoks-Kraj kopalni Bobrek-Piekary zginął w wyniku obwału skał stropowych - poinformował nadzór górniczy. To pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w polskim górnictwie.
Jak wynika z opisu zdarzenia przedstawionego przez Wyższy Urząd Górniczy (WUG) w Katowicach, na poziomie 726 metrów, który znajduje się w bytomskiej części tego zakładu, w niedzielę po godz. 12 w chodniku 7. badawczym w pokładzie 504 nastąpił obwał skał stropowych na długości 8 metrów.

Obwałem zostało objętych dwóch pracowników zakładu wykonujących prace związane ze spinaniem gąsienicy kombajnu chodnikowego typu FR 160. Jeden z pracowników wycofał się z zagrożonego rejonu o własnych siłach, drugi został przysypany rumoszem skalnym.

Po godz. 19. w wyniku prowadzonej akcji ratowniczej, w której wzięło udział 6 zastępów kopalnianej stacji ratownictwa górniczego oraz 4 zastępy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, uwolniono poszkodowanego, a będący na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.
Był to pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w całym polskim górnictwie. W tym roku doszło już również do jednego wypadku ciężkiego, któremu 10 stycznia uległ w ruchu Bielszowice należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni zespolonej Ruda pracownik zewnętrznej spółki Karbon.

Z danych WUG wynika, że w ogółem w ub. roku w całym polskim górnictwie doszło do 2078 rozmaitych wypadków, w tym 1662 w kopalniach węgla kamiennego oraz 317 w górnictwie rud miedzi. Łącznie 15 wypadków było śmiertelnych (w tym 10 w kopalniach węgla kamiennego), a 14 miało charakter ciężki (w tym 9 w kopalniach węgla kamiennego).

Do ostatniego śmiertelnego wypadku w górnictwie węgla kamiennego doszło 21 grudnia w kopalni Chwałowice w Rybniku, będącej częścią kopalni zespolonej ROW (PGG). Pracownik działu mierniczo-geologicznego został 550 metrów pod ziemią uderzony w głowę kamieniem, który stoczył się z będącego w ruchu przenośnika zgrzebłowego przy ścianie wydobywczej. Zmarł wskutek odniesionych obrażeń w szpitalu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE