ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie Enei
24.08.2017r. 21:10

Rada nadzorcza Enei 24 sierpnia podjęła decyzję o odwołaniu ze składu zarządu dwóch wiceprezesów spółki.
Z zarządu Enei zostali odwołani Wiesław Piosik, który pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz Mikołaj Franzkowiak wiceprezes ds. finansowych. Rada nadzorcza nie podała przyczyn odwołania wiceprezesów.

Równocześnie rada nadzorcza delegowała do pracy w zarządzie swojego członka, Rafała Szymańskiego. Obejmie on tymczasowo funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych. Zdecydowano także o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego: na stanowiska członka zarządu ds. Korporacyjnych oraz członka zarządu ds. Finansowych.
Rafał Szymański jest zatrudniony w Departamencie Nadzoru Ministerstwa Energii. W ramach obowiązków zawodowych odpowiada m.in. za nadzór właścicielski wobec spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wcześniej był związany z Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie m.in. pełnił funkcję Naczelnika Wydziału nadzorującego spółki sektora elektroenergetycznego z udziałem Skarbu Państwa.

Rafał Szymański ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w zakresie Inżynierii ekologicznej oraz Podyplomowe Studia Funkcjonowanie Rynku Energii w Szkole Głównej Handlowej. Do rady nadzorczej Enei został powołany z dniem 2 lipca 2015 r. Obecnie pełni funkcję jej sekretarza oraz przewodniczącego komitetu nominacji i wynagrodzeń.

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Adolf Jerzy 24.08.2017r. 21:46
Tak to jest w pantwie duńskim... odwołuje się członków którzy faktycznie coś sobą prezentowali i to bez żadnego merytorycznego powodu. Walka polityczna którą niestety Minister Tchórzewski przegrał... Pan Mikołaj Franzkowiak to jeden z najlepszych finansowych jakiego miała Enea. Facet z klasą, merytoryczna bomba i uczciwy. Chyba nie znajdzie się w grupie jedna osoba która mogłaby coś złego powiedzieć na jego temat. Firma finansowo stoi jak nigdy - i za wszystkie zasługi takie spotkło go podziękowanie ze strony właściciela. Wstyd i hańba panowie związkowcy, którzy zamiast na dobro firmy patrzycie tylko na swój prywatny interes i lobbowaliście u ministrów za odwołaniem obu panów. Wstyd i hańba. Ciekawe jakie teraz miernoty wystartują w konkursie... A o firmie też nikt z Ministerstwa nie myśli - zostawili firmę bez finansowego w przededniu wielu kluczowych decyzji finansowych... czy właściciel strzela sobie sam gola? Panie Ministrze... niech Pan nie daje sobą manipulować... trzeba było wrócić z urlopu...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Euro 24.08.2017r. 22:04
Daj spokój. Co konkretnie dobrego zrobił ów zbawca? Zainwestował w pgg?;) facet był niezły ale nic nie wniósł bo nie zdazyl
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Nieteskniacy 24.08.2017r. 22:08
Jesteś w błędzie:)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Darek 24.08.2017r. 22:31
No po prostu był wybitny! Niestety w poziomie intryganctwa i plotkarstwa także. Organizacja odetchnie po nim, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze wyniki. To, że Enea ma się dobrze to zasługa bardzo wielu pracowników rzetelnie wykonujących swoją pracę i nie poddających się presji pomówień, intryg i oszczerstw jakie serwowano przy udziale takich wybitnych jednostek. Bardzo dobry dzień dla grupy kapitałowej! W wielu miejscach strzelają korki od szampana! Brawo Rada Nadzorcza i Pan Minister!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jarząbek 25.08.2017r. 04:42
Chimeryczny, zawistny, małostkowy... wiele krwi napsutej przez tę świetną jednostkę. Na szczęście to już poza nami. Żegnamy bez żalu!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE