ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie Enei
24.08.2017r. 21:10

Rada nadzorcza Enei 24 sierpnia podjęła decyzję o odwołaniu ze składu zarządu dwóch wiceprezesów spółki.
Z zarządu Enei zostali odwołani Wiesław Piosik, który pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz Mikołaj Franzkowiak wiceprezes ds. finansowych. Rada nadzorcza nie podała przyczyn odwołania wiceprezesów.

Równocześnie rada nadzorcza delegowała do pracy w zarządzie swojego członka, Rafała Szymańskiego. Obejmie on tymczasowo funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych. Zdecydowano także o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego: na stanowiska członka zarządu ds. Korporacyjnych oraz członka zarządu ds. Finansowych.
Rafał Szymański jest zatrudniony w Departamencie Nadzoru Ministerstwa Energii. W ramach obowiązków zawodowych odpowiada m.in. za nadzór właścicielski wobec spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wcześniej był związany z Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie m.in. pełnił funkcję Naczelnika Wydziału nadzorującego spółki sektora elektroenergetycznego z udziałem Skarbu Państwa.

Rafał Szymański ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w zakresie Inżynierii ekologicznej oraz Podyplomowe Studia Funkcjonowanie Rynku Energii w Szkole Głównej Handlowej. Do rady nadzorczej Enei został powołany z dniem 2 lipca 2015 r. Obecnie pełni funkcję jej sekretarza oraz przewodniczącego komitetu nominacji i wynagrodzeń.

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Bartt 24.08.2017r. 21:30
Bardzo szkoda prezesa Wiesława. Człowiek otwarty doświadczony szanujący ludzi obuch prace. Panie PreZesie szacunek i wielkie podziękowania za wszystko i oby do zobaczenia bo enea potrzebuje takich ludzi!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Exemployee 24.08.2017r. 23:31
Bardzo szkoda, że pozostawia się spółkę w kluczowy okresie bez władzy. Świadczy to o braku doświadczenia ministra.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bez żalu 25.08.2017r. 06:04
Jak to bez władzy? Został prezes główny i wiceprezes, oddelegowano czlonka RN. A w tych konkretnych przypadkach lepiej, że się pozbyto wichrzycieli. Oczyści to atmosferę w spółce. Firma sobie bez nich świetnie poradzi, na pewno zdecydowanie lepiej niż z nimi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: JA 25.08.2017r. 19:33
Jakich wichrzycieli??? O czy człowieku mówisz? Znasz w ogóle spółkę? Kto tak naprawdę mąci? Kto robił pielgrzymki na Wspólną/Kruczą? Kto oczerniał i nagabywał, mimo że żadnych zarzutów merytorycznych do Zarządu nie było?
Atmosfera w spółce była od ponad półtora roku zdecydowanie lepsza niż wcześniej za rządów poprzedniej ekipy, było wreszcie normalnie i można było spokojnie pracować i robić swoje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stary energetyk 25.08.2017r. 10:53
smutna refleksja. coraz mniej energetyków wśród energetyków
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE