ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie Enei
24.08.2017r. 21:10

Rada nadzorcza Enei 24 sierpnia podjęła decyzję o odwołaniu ze składu zarządu dwóch wiceprezesów spółki.
Z zarządu Enei zostali odwołani Wiesław Piosik, który pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz Mikołaj Franzkowiak wiceprezes ds. finansowych. Rada nadzorcza nie podała przyczyn odwołania wiceprezesów.

Równocześnie rada nadzorcza delegowała do pracy w zarządzie swojego członka, Rafała Szymańskiego. Obejmie on tymczasowo funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych. Zdecydowano także o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego: na stanowiska członka zarządu ds. Korporacyjnych oraz członka zarządu ds. Finansowych.
Rafał Szymański jest zatrudniony w Departamencie Nadzoru Ministerstwa Energii. W ramach obowiązków zawodowych odpowiada m.in. za nadzór właścicielski wobec spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wcześniej był związany z Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie m.in. pełnił funkcję Naczelnika Wydziału nadzorującego spółki sektora elektroenergetycznego z udziałem Skarbu Państwa.

Rafał Szymański ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w zakresie Inżynierii ekologicznej oraz Podyplomowe Studia Funkcjonowanie Rynku Energii w Szkole Głównej Handlowej. Do rady nadzorczej Enei został powołany z dniem 2 lipca 2015 r. Obecnie pełni funkcję jej sekretarza oraz przewodniczącego komitetu nominacji i wynagrodzeń.

KOMENTARZE ( 24 )


Autor: Bartt 24.08.2017r. 21:30
Bardzo szkoda prezesa Wiesława. Człowiek otwarty doświadczony szanujący ludzi obuch prace. Panie PreZesie szacunek i wielkie podziękowania za wszystko i oby do zobaczenia bo enea potrzebuje takich ludzi!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Exemployee 24.08.2017r. 23:31
Bardzo szkoda, że pozostawia się spółkę w kluczowy okresie bez władzy. Świadczy to o braku doświadczenia ministra.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bez żalu 25.08.2017r. 06:04
Jak to bez władzy? Został prezes główny i wiceprezes, oddelegowano czlonka RN. A w tych konkretnych przypadkach lepiej, że się pozbyto wichrzycieli. Oczyści to atmosferę w spółce. Firma sobie bez nich świetnie poradzi, na pewno zdecydowanie lepiej niż z nimi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: JA 25.08.2017r. 19:33
Jakich wichrzycieli??? O czy człowieku mówisz? Znasz w ogóle spółkę? Kto tak naprawdę mąci? Kto robił pielgrzymki na Wspólną/Kruczą? Kto oczerniał i nagabywał, mimo że żadnych zarzutów merytorycznych do Zarządu nie było?
Atmosfera w spółce była od ponad półtora roku zdecydowanie lepsza niż wcześniej za rządów poprzedniej ekipy, było wreszcie normalnie i można było spokojnie pracować i robić swoje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stary energetyk 25.08.2017r. 10:53
smutna refleksja. coraz mniej energetyków wśród energetyków
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Janusz 24.08.2017r. 21:31
I znowu polityka i zawiść i to ci całe jaja -)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dawid 25.08.2017r. 05:19
Dodałbym jeszcze oprócz polityki i zawiści knucie i intrygowanie. W tym rzeczywiście byli mistrzami :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Struś 25.08.2017r. 08:49
Piotr,znowu pijesz?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Adolf Jerzy 24.08.2017r. 21:46
Tak to jest w pantwie duńskim... odwołuje się członków którzy faktycznie coś sobą prezentowali i to bez żadnego merytorycznego powodu. Walka polityczna którą niestety Minister Tchórzewski przegrał... Pan Mikołaj Franzkowiak to jeden z najlepszych finansowych jakiego miała Enea. Facet z klasą, merytoryczna bomba i uczciwy. Chyba nie znajdzie się w grupie jedna osoba która mogłaby coś złego powiedzieć na jego temat. Firma finansowo stoi jak nigdy - i za wszystkie zasługi takie spotkło go podziękowanie ze strony właściciela. Wstyd i hańba panowie związkowcy, którzy zamiast na dobro firmy patrzycie tylko na swój prywatny interes i lobbowaliście u ministrów za odwołaniem obu panów. Wstyd i hańba. Ciekawe jakie teraz miernoty wystartują w konkursie... A o firmie też nikt z Ministerstwa nie myśli - zostawili firmę bez finansowego w przededniu wielu kluczowych decyzji finansowych... czy właściciel strzela sobie sam gola? Panie Ministrze... niech Pan nie daje sobą manipulować... trzeba było wrócić z urlopu...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Euro 24.08.2017r. 22:04
Daj spokój. Co konkretnie dobrego zrobił ów zbawca? Zainwestował w pgg?;) facet był niezły ale nic nie wniósł bo nie zdazyl
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Nieteskniacy 24.08.2017r. 22:08
Jesteś w błędzie:)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Darek 24.08.2017r. 22:31
No po prostu był wybitny! Niestety w poziomie intryganctwa i plotkarstwa także. Organizacja odetchnie po nim, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze wyniki. To, że Enea ma się dobrze to zasługa bardzo wielu pracowników rzetelnie wykonujących swoją pracę i nie poddających się presji pomówień, intryg i oszczerstw jakie serwowano przy udziale takich wybitnych jednostek. Bardzo dobry dzień dla grupy kapitałowej! W wielu miejscach strzelają korki od szampana! Brawo Rada Nadzorcza i Pan Minister!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jarząbek 25.08.2017r. 04:42
Chimeryczny, zawistny, małostkowy... wiele krwi napsutej przez tę świetną jednostkę. Na szczęście to już poza nami. Żegnamy bez żalu!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ret 24.08.2017r. 21:55
Rozumiem, że nie chcieli przyjmować CV od związkowców. Dlatego polecieli.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: realista 24.08.2017r. 22:22
Nie ma czegoś takiego jak apolityczny członek zarządu w tak dużej spółce Skarbu Państwa. Albo się poprawnie odczytuje i wykonuje polecenia właściciela albo do widzenia. Opowiadanie, że ktoś był dobrym prezesem jest zabawnym nieporozumieniem. Dla tego konkretnego właściciela państwowego był złym bo nie zrobił czegoś co miał zrobić. Jutro w innej spółce ta sama osoba będzie bardzo dobrym prezesem a może po prostu powinna powędrować do sektora prywatnego gdzie nieco inaczej się ocenia zarządy. Wiele lat temu jako szefujący określonej radzie w Skarbie Państwa dostawałem karteczkę kogo mam odwołać a kogo powołać i zaprawdę była i jest to jedna z 10 największych co do obrotów finansowych spółka w Polsce. To jest zbójeckie prawo Grupy Trzymającej Władzę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: akcjonariusz 25.08.2017r. 08:02
Szkoda że Skarb Państwa ma "w wielkim poważaniu" pozostałych akcjonariuszy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Profesjonalista ze stażem 25.08.2017r. 10:44
Piosik jak mało kto zna sie na energetyce, a Franzkowiak mimo drobnych wad szybko sie uczył energetyki, a i finansowym był dobrym. Lepszych grupa może już nie mieć. Szkoda.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zatroskany 25.08.2017r. 13:30
Ale Prezesowi Kowalikowi nic nie grozi chyba?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: AJ 25.08.2017r. 19:43
Jeśli będzie robil co mu zwiazkowi dzialacze z "S" każą robić to może zostanie. Zastanawia tylko kto jest właścicielem większościowym spółki i kto ma wpływ na decyzje... minister czy działacze związkowi, którzy zamiast dbac o sprawy pracownicze dbaja o swoją własną prywatę i o to aby zadne ich brudy nie wyplynely. Dotyczy to niestety szcegolnie obszaru poznańskiego - czyli macierzystego dla spólki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zatroskany 26.08.2017r. 17:51
Duze pieniadze duzy stres no coz
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jan 25.08.2017r. 18:48
Nareszcie ta zmiana... to tyle jako komentarz...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stary energetyk 25.08.2017r. 19:54
oby tylko "dobra zmiana" nie doprowadziła do stwierdzenia "lepiej już było"
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jupik 26.08.2017r. 16:17
Facet powołany za PO do RN delegowany do Zarządu. Panie Ministrze, nieładnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 27.08.2017r. 20:45
Szkoda, 2 dobrych fachowców. Piosik to energetyk z dużym doświadczeniem, związany z Eneą ponad 30 lat. Franzkowiak przyszedł spoza naszej branży, ale tym jak sprawnie przeprowadził i wynegocjował transakcję zakupu Połańca pokazał, że zna się na finansach. W ciągu 1,5 roku ten Zarząd poprowadził firmę do pozycji nr 2 na rynku wytwarzania, a przy tym klasa i szacunek dla pracowników.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 24 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE