ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Grupy Energa: z 48 spółek pozostaną 22 do września 2018 r.
09.08.2017r. 21:07

Spośród 48 spółek Grupy Energa do końca roku będzie o jedną trzecią mniej, a do września 2018 r. pozostaną 22 spółki - poinformował w środę prezes Grupy Daniel Obajtek.
"Musimy iść w kierunku koncentracji" - mówił Obajtek w Telewizji Trwam. Dodał, że spółki muszą "zwiększać kompetencje, zatrudniać dodatkowych ludzi". "Nie tylko, jak to było wcześniej, że zatrudniano na umór kadrę dyrektorską i kierowniczą, ale musimy również zatrudniać elektromonterów, zmniejszać średnią wieku" - podkreślił.

Prezes Grupy Energa zaznaczył, że konieczne jest inwestowanie w szkoły i spółka to czyni, aby pozyskiwać kadrę w zawodach technicznych.

Wskazał, że w Grupie, obok głównych spółek - Energa Wytwarzanie, Energa Operator, Energa Obrót, są "spółki jakby pomocnicze i one powinny spełniać rolę pomocniczą". "Spółki wykonawstwa na sieci czy inne są po to, żeby to wykonywać, a nie po to, żeby przekazywać prace podmiotom zewnętrznym" - argumentował.
Jak mówił w przeszłości "czasami wiele prac uciekało na zewnątrz, uciekało do firm prywatnych, które generalnie były droższe w wykonaniu. Zdecydowanie". "Pokazywano ekonomicznie, że jak się pracę wpuszcza na zewnątrz to one są generalnie tańsze niż prace wykowywane przez własną firmę" - powiedział Objatek.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Zysk netto grupy Energa, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale 2017 roku 174 mln zł wobec 127 mln zł straty rok wcześniej.

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: Klop 10.08.2017r. 08:08
S jaki zysk byl w larach 2013 2014 i 2015...do tego prosze sie odniesc. Ten wynik jest tylko namiastka wynikow z lat poprzednich. Jestescie slabi...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Klop 10.08.2017r. 08:23
Dodam jeszcze info na temat zysku netto

2012 - 456 mln pln
2013 - 743 mln pln
2014 - 1 009 mln pln
2015 - 840 mln pln
2016 - 147 mln pln - to robota dobrej zmiany
2017 - do 2014 - roznica to rzad wielkosci...
Jestescue slabi a wasza restrukturyzacja spowoduje znaczacy wzrost opex. Myslenie to podstawa... centralizacja??... PRL2
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: balckout 10.08.2017r. 08:48
Panie Prezesie, to są papierowe zmiany. W żaden sposób nie poprawiają wyników grupy. Teraz Pana koledzy z PIS, którzy byli w zarządach dostaną lepsze wynagrodzenie jako dyrektorzy, bo ustawa kominowa dałaby im mnie. Po co mydlić ludziom oczy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 23 10.08.2017r. 10:17
To wszystko już było. Będziecie mieć własnych stolarzy, kucharzy. Będziecie mieli własne warsztaty i brygady remontowe. Koszty wzrosną ogromnie. Jako pracownicy energetyki będą mieli te same przywileje jak pracujący w ruchu zakładu. już ich nie zwolnicie bo obronią ich związki zawodowe.A koszty rosną i rosną.Co do szkół to myślałem,że od tego jest MEN. Zatrudnicie nauczycieli z uprawnieniami energetyków. W szkołach oczywiście stołówki itd. Panie Prezesie! To już wszystko było.Zniszczycie to co macie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Beata 10.08.2017r. 16:22
Zysk nett nie jest najwazniejszym elemente w działalniości firmy takiej jak Energa. Na zysk netto potrzą mniejszościowi inwestorzy (tacy jak OFE) którym zależy na wypłącie dywidendy lub wzroście wartości Spólki. Większościowym udziałowcem Energi jest skarb Państwa który nie zwraca uwagi na wynkik finansowe firmy a który dba przede wszystkim o wygranie kolajnych wyborów. Tego celom miał słuzyć m.innymi wyciek 600 mil PLN na zakup akcji PGG. Spólka musiała więc uwzględnić w swoich wynikach część strat poniesionych przez PGG które wynosiły ok. 100 mil PLN za rok 2016
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: andrzej33 18.08.2017r. 07:47
Mam wrażenie, że trzymanie na umór na stanowiskach zarządczych dużych firm ludzi nadających się co najwyżej na wójta, doprowadzi do zarządzania sterowanego przez nowych sekretarzy partyjnych, którzy gospodarkę rozumieją wyłącznie poprzez pryzmat partyjnej podległości. Komuna w czystej postaci. Czy Polska tego potrzebuje....?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cyborg 21.08.2017r. 08:26
Dokładnie mamy ten problem z partyjniactwem u władzy. Masz u mnie lajka.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE