ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konkurs na stanowisko prezesa JSW i jego zastępcy ds. technicznych
09.08.2017r. 09:06 09.08.2017r. 08:11

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wszczęła postępowanie służące wyłonieniu prezesa spółki oraz jego zastępcy do spraw technicznych - podała w środę firma. Nowym członkiem zarządu firmy ds. strategii i rozwoju został Artur Dyczko.
O powołaniu Artura Dyczko na stanowisko wiceprezesa JSW informowała już we wtorkowym komunikacie. W środę spółka podała także, że toczące się równolegle postępowanie na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych zostało zakończone bez wyłonienia kandydata. Rada nadzorcza zdecydowała o wszczęciu nowego postępowania na tę funkcję. Od marca br. w zarządzie JSW jest wakat na stanowisku wiceprezesa ds. technicznych, po odwołaniu z tej funkcji Józefa Pawlinowa.

Rada zdecydowała także o wszczęciu postępowania, które ma wyłonić prezesa zarządu JSW. Od marca firmą kieruje oddelegowany do pełnienia tej funkcji przez Radę Nadzorczą Daniel Ozon. W czerwcu rada powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa na kolejne trzy miesiące - do 7 września włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania właściwego prezesa zarządu spółki. Prezesa ma wyłonić wszczęte obecnie postępowanie.

Nowy wiceprezes JSW ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko rozpoczął pełnienie swojej funkcji w środę. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunkach: Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż oraz Zarządzanie i Marketing. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Geologia Górnicza na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dyczko jest autorem i współautorem wielu prac badawczych, ekspertyz, opinii, projektów wdrożeniowych oraz publikacji naukowych z zakresu górnictwa. Od lipca 2016 r. pracuje w JSW, ostatnio na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. technicznych. Ma doświadczenie jako konsultant w zakresie górnictwa, eksploatacji surowców mineralnych i wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu gospodarką złożem dużych korporacji międzynarodowych, jak Deloitte, KPMG, PwC, McKinsey, IBM, HP, Microsoft, Bentley, Dassault Systemes (Gemcom), SAP, Deswik i ABB.
Jak podała w środę JSW, Dyczko ma również doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami projektowymi; brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych w branży wydobywczej, w tym dla firm Lubelski Węgiel Bogdanka, KGHM Polska Miedź, KHW, Tauron Wydobycie, PGG i JSW. Jest współautorem strategii kopalni Bogdanka do roku 2020, głównym konsultantem górniczym nowego modelu biznesowego Polskiej Grupy Górniczej oraz autorem strategii wyjścia JSW z kryzysu.

6 marca Rada odwołała ze stanowiska ówczesnego prezesa JSW Tomasza Gawlika, delegując do pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki szefa Rady Ozona, który w przeszłości (w latach 2006-2008) był m.in. wiceprezesem JSW oraz dyrektorem jej biura nadzoru właścicielskiego i strategii kapitałowej.

W ciągu ostatnich 2,5 roku w zarządzie JSW doszło do wielu zmian personalnych. W lutym 2015 r., po protestach związkowych i strajku, dymisję złożył kierujący spółką od blisko ośmiu lat prezes Jarosław Zagórowski. Zastąpił go związany z grupą JSW Edward Szlęk, który jednak we wrześniu 2015 r. zrezygnował ze stanowiska ze względów zdrowotnych. W grudniu 2015 r. rada nadzorcza powołała na stanowisko Tomasza Gawlika - wcześniej wiceprezesa ds. strategii. W maju 2016 r. wybrano zarząd kolejnej kadencji, z Gawlikiem na czele. Od marca 2017 r., w związku z odwołaniem Gawlika i jego zastępcy Józefa Pawlinowa, obowiązki prezesa wypełnia Daniel Ozon - pod jego kierownictwem powstaje m.in. nowa strategia spółki, która ma być ogłoszona we wrześniu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE