ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Branża gazowo-naftowa w USA zatrudnia 10 mln osób
03.08.2017r. 13:12

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Amerykański Instytut Petrochemiczny API opublikował studium zawierające wyliczenia dokumentujące zatrudnienie 10,3 miliona osób oraz wpływy do budżetu USA w roku 2015 w kwocie 1,3 biliona dolarów za sprawą branży gazowo-naftowej. Podaje się tu również, że ilość zatrudnionych w tej branży wzrosła od roku 2011 o 500.000 osób i że wszystkie z 50 amerykańskich stanów odniosły wymierne korzyści, niezależnie od tego czy wydobycie miało miejsce na ich terytorium.
"Nasze opracowanie dostarcza dowodu co do olbrzymiej roli, jaką odgrywa przemysł ropy i gazu dla rozwoju gospodarki USA zatrudniający ponad 10 milionów pracowników na obszarze całego kraju" - powiedział szef i dyrektor naczelny Jack Gerard. "Gaz ziemny i ropa są obecne we wszystkich obszarach naszego życia, od ogrzewania naszych domów i dostarczania napędu w transporcie po ochronę życia i zdrowia, czy branżę kosmetyków. Opracowanie to jest dowodem na dobroczynny wpływ zasobów naturalnych USA na zatrudnienie i dobrobyt społeczny".

"Polityka odpowiedzialnego wykorzystywania naszych olbrzymich zasobów energetycznych kieruje się nie tylko przesłankami komercyjnymi, lecz również względami bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska naturalnego USA. Zwiększony udział czystszego spalania gazu w produkcji energii elektrycznej oraz innowacje technologiczne spowodowały dziś spadek emisji gazów cieplarnianych w USA do poziomu 30-letniego minimum", dodał Gerard.
Studium wykonane przez PricewaterhouseCoopers (PwC) na zlecenie instytutu API podaje, że amerykański przemysł ropy i gazu zatrudniał 10,3 miliona osób w 2015 roku. Według danych amerykańskiego urzędu statystyki pracy przeciętna roczna płaca w przemyśle wydobywczym ropy i gazu USA z pominięciem obrotu detalicznego w roku 2016 wyniosła US$ 101.181, co stanowiło o 90% wyższe zarobki niż średnia płaca krajowa - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE