ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie ZE PAK
03.03.2017r. 21:00

Rada nadzorcza ZE PAK powołała w piątek prezesa spółki. Do zmian doszło też na stanowiskach jej wiceprezesów.
Stanowisko prezesa objął Adam Kłapszta, który w czerwcu 2016 roku został wybrany p.o. prezesa, po rezygnacji z tej funkcji Aleksandera Grada.

Jednocześnie spółka podała, że rezygnacje ze stanowisk wiceprezesów spółki z dniem 3 marca złożyli: Katarzyna Sobierajska i Tomasz Zadroga.

"Pani Katarzyna Sobierajska jako powód rezygnacji wskazała przyczyny osobiste, natomiast Pan Tomasz Zadroga nie wskazał powodu rezygnacji" - napisano w komunikacie.

Na stanowisko wiceprezesa Zarządu Rada Nadzorcza powołała natomiast Elżbietę Niebisz.

Elżbieta Niebisz jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (d. SGPiS) w Warszawie - Wydział Handlu Wewnętrznego, gdzie uzyskała tytuł magistra ekonomii. Ponadto ukończyła studia podyplomowe "Zarządzanie Rozwojem i Rynkiem w Elektroenergetyce" w SGH w Warszawie.

Ukończyła również kurs prowadzony przez Duńską Szkołę Administracji Publicznej w zakresie funkcjonowania i zadań Centrum Adm. - Gosp. Rządu.

Elżbieta Niebisz w latach 1991-2005 pracowała w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, Ministerstwie Skarbu Państwa oraz Urzędzie Regulacji Energetyki.
W latach 1991-1996 pełniła funkcje Wicedyrektora i Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, gdzie wykonywała nadzór właścicielski obejmujący wszelkie zagadnienia formalno-organizacyjno-prawne oraz ekonomiczne w stosunku do spółek z udziałem Skarbu Państwa.

W 1996 roku, jako Pełnomocnik Ministra Skarbu Państwa, uczestniczyła w przeprowadzeniu reformy Centrum Administracyjnego Rządu i przejęciu przez nowo powołane Ministerstwo Skarbu Państwa wszystkich akcji i udziałów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, należących przed reformą do innych przekształcanych lub likwidowanych Ministerstw i do Wojewodów.

W latach 1996-1998 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Spółek Kapitałowych w Ministerstwie Skarbu Państwa wykonując m.in. bezpośredni nadzór nad spółkami sektora elektroenergetycznego, przejętymi od zlikwidowanego Ministerstwa Przemysłu i Handlu.

W latach 1998-2001 podjęła pracę w nowopowstałym Urzędzie Regulacji Energetyki na stanowisku Dyrektora Departamentu Koncesji, gdzie przygotowywała pierwsze koncesje na wszystkie rodzaje działalności energetycznej, tj. wytwarzanie, przesył, dystrybucję i obrót energią elektryczną, ciepłem i paliwami.

Od 2001 do 2005 roku kontynuowała pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku Dyrektora Departamentu Właścicielskiego II wykonując bezpośredni nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa m.in. z następujących branż: elektroenergetyka, kopalnie węgla brunatnego i surowców skalnych, przemysł stoczniowy i morski, budownictwo, spółki medialne (TVP i Polskie Radio), KGHM, LOT, RUCH. W tym okresie aktywnie uczestniczyła i koordynowała pierwsze procesy konsolidacyjne w sektorze elektroenergetycznym, gdzie w wyniku tzw. "poziomej" konsolidacji spółek dystrybucyjnych powstały cztery nowe koncerny: Enea, Energa, Enion i EnergiaPro.

W latach 2005-2006 była członkiem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 2006 roku do 2011 roku, w ramach własnej działalności gospodarczej, współpracowała z grupą Elektrim i ZE PAK. Od roku 2011 pełni funkcję prezesa zarządu w PAK-Volt.

W latach 1992-2011 była członkiem Rad Nadzorczych spółek różnych branż, w tym m.in. takich spółek jak: Wedel, CPN, Nadwiślańska Spółka Węglowa, PZU, Polfa
Tarchomin, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, KGHM Polska Miedź.

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: True 03.03.2017r. 22:26
Hahaha ha szkoda pisać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: X men 03.03.2017r. 23:16
Kochajmy prezesów PAK bo tak szybko odchodzą
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: bursztyn 04.03.2017r. 11:00
to ciekawe co z modernizacją bloków 3 i 4, jak myślicie ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ABC 04.03.2017r. 11:12
Tomaszek naobiecywał i nic, bo to wolny rynek a nie państwowa kasa, którą łatwo wydaje się, a teraz Ela obiecuje.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Xmen 06.03.2017r. 00:12
Tak naprawdę to wizję regionu miała jednak żelazna dama pani Muszkad bo teraz to jest desant
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 15-03-2017r. 10:23 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE