ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPraca i edukacja
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.SZUKASZ PRACOWNIKA?
Zamieść swoje ogłoszenie na stronach seriwsu Praca i Edukacja. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządach Enei Operator i Enei Wytwarzanie
01.10.2016r. 16:35

Zarząd Enei Operator zostanie poszerzony o stanowisko Wiceprezesa ds. Innowacji i Logistyki. Zmiany zajdą także na stanowisku Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych. Również w Enei Wytwarzanie dojdzie do zmian personalnych i powołany zostanie nowy prezes i wiceprezes - czytamy w komunikatach spółki.
W piątek Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników zdecydowało, że stanowisko Wiceprezesa ds. Innowacji i Logistyki w Enei Operator obejmie Wojciech Drożdż, dotychczasowy Wiceprezes ds. Ekonomiczno-Finansowych.

Z kolei na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych, Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników powołało Sławomira Mirkowskiego. Zmiany wejdą w życie 10 października 2016 roku.

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Enei Wytwarzanie powołało w piątek na stanowisko Prezesa Spółki Krzysztofa Figata. Do zarządu firmy odpowiedzialnej w Grupie Enea za produkcję energii i ciepła wejdzie również Jan Mazurkiewicz, który zostanie Wiceprezesem ds. Korporacyjnych Enei Wytwarzanie. Krzysztof Figat i Jan Mazurkiewicz obejmą funkcje od 17 października 2016 roku.

Jednocześnie piątkowe Zgromadzenie odwołało z dniem 1 października 2016 roku Wacława Bilnickiego z Zarządu Spółki Enea Wytwarzanie.

Wcześniej, 29 września, z pracy w Zarządzie zrezygnowała Elżbieta Piwoński.
Do dnia 16 października Prezesem Zarządu Enei Wytwarzanie pozostaje nadal, oddelegowany z Rady Nadzorczej, Dawid Klimczak.

Wojciech Drożdż, Wiceprezes ds. Innowacji i Logistyki, to profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk ekonomicznych oraz absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomice energetyki i zarządzaniu bezpieczeństwem energetycznym, międzynarodowych stosunkach gospodarczych oraz logistyce międzynarodowej. Jest związany z Grupą Enea, przed objęciem funkcji w Enei Operator był doradcą zarządu Enei Trading.

Sławomir Mirkowski, Wiceprezes ds. Ekonomiczno-Finansowych, jest menadżerem z ponad 21-letnim doświadczeniem zawodowym. Przez lata swojej kariery zajmował się zarządzaniem finansowym, controllingiem oraz operacjami. Sławomir Mirkowski jest magistrem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz biegłym rewidentem i posiada dyplom controllera. Ostatnio był prezesem spółki Omni3d. Pracował m.in. dla takich firm jak BP Gas Poland, Grant Thornton Polska i Bank BPH. Był także członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Krzysztof Figat, Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, od lat związany jest z branżą energetyczną. Studiował na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Elektrycznym, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera; specjalność elektroenergetyka. Jest również absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunku Ekonomia i organizacja produkcji, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii. Krzysztof Figat ostatnio pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych PGNiG Termika, wcześniej był prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. W trakcie kariery zawodowej prowadził nadzór nad pracami inwestycyjnymi i remontowymi w branży energetycznej.

Jan Mazurkiewicz, Wiceprezes ds. Korporacyjnych, posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami i organizacjami. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH) - jest magistrem ekonomii. W trakcie kariery zawodowej był prezesem spółki Gas-Trading oraz Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: gość 01.10.2016r. 20:36
A kiedy trafia koka?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: AJRO 01.10.2016r. 23:43
A O TUROWIE ZAKAZ PISAĆ, BEŁCHATÓW TEŻ MA PROBLEM Z ZŁOŻEM, TASMOCIĄGI ZASYPANE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Antoni 02.10.2016r. 15:27
Figat-Miśkiewicz Tchórzewskiego!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: D Skiba 02.10.2016r. 18:25
Elu,

Nasza praca nie pozostanie zmarnowana,

D
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wszystko gra 03.10.2016r. 21:11
Tych lat nie odda nikt Tych lat nie odda nikt Gdy swoją drogą ja chodziłam Swoją drogą ty Gdy słowa tłumił żal... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Miłosz 06.10.2016r. 14:47
A kiedy czas na męża byłej już, na szczęście, wiceprezes ds. korporacyjnych w enea wytwarzanie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE